Vítejte » DOMOV A ZAHRADA » 11 minimalistických tipů, jak se zbavit nepořádku v domácnosti

11 minimalistických tipů, jak se zbavit nepořádku v domácnosti

Hledáte více prostoru a klidu ve svém domově? Objevte našeho průvodce v 11 krocích, jak se stát minimalistou a zbavit se zbytečností ve své domácnosti. Tento přístup k životu, který upřednostňuje podstatné věci před zbytečnostmi, vám pomůže třídit, uklízet a osvojit si racionálnější životní styl. Zastavte nepořádek dříve, než začne, a vytvořte si více prostoru pro zážitky a vztahy, na kterých opravdu záleží. Jste připraveni vrhnout se do života bez nepořádku?

Ponořte se do minimalismu: 11 tipů, jak si uklidit domácnost

Minimalismus je víc než jen trend, je to způsob života. Jeho cílem je odstranit z našeho každodenního života zbytečnosti a ponechat si jen to podstatné. K dosažení tohoto cíle je nezbytným krokem odklízení nepořádku ve vaší domácnosti. Zde je 11 tipů, které vám pomohou roztřídit nepořádek a přijmout racionálnější životní styl.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kateřina (@katch_noire)

1. Začněte pomalu

Rozhodnout se pro minimalismus neznamená zbavit se všeho hned. Je důležité začít pomalu, abyste se vyhnuli pocitu zahlcení. Zabývejte se postupně jednou místností, jednou skříní nebo dokonce jednou zásuvkou. K této výzvě je třeba přistupovat postupně a důsledně , aby byla změna udržitelná.

2. Přijměte pravidlo tří hromádek

Tento přístup spočívá v rozdělení veškerého majetku do tří kategorií: ponechat, darovat a vyhodit. To vám pomůže činit jasná rozhodnutí a ponechat si pouze ty předměty, které pro vás mají skutečnou hodnotu .

3. Uspořádejte si „out day

Jakmile se rozhodnete, které předměty musí opustit váš domov, nenechávejte je ležet ladem. Naplánujte si „den odchodu“, kdy je odnesete buď na skládku, nebo do charitativního obchodu.

4. Omezte duplicitu

Kolik nůžek, kastrolů nebo ručníků opravdu potřebujete? Určitě ne tolik, kolik jich máte. Snížení duplicity je skvělý způsob, jak zjednodušit svou domácnost.

5. Postavte se sentimentálním

Někdy je nejtěžší zbavit se sentimentu. Zkuste si uvědomit, že si nemusíte ponechat každý jednotlivý předmět, abyste měli hezké vzpomínky .

6. Investujte do úložných řešení

Jakmile věci roztřídíte, dovolte si investovat do rozumných úložných řešení, která vám pomohou udržet doma pořádek.

7. Půjčujte si a půjčujte

Místo nákupu nového vybavení, které použijete jen jednou, zvažte možnost půjčky . Totéž platí pro knihy, DVD a další předměty, které nevyžadují pravidelné používání.

8. Vybírejte si multifunkční předměty

Předměty, které lze využít k několika funkcím, jsou skutečnými spojenci minimalistické domácnosti. Šetří místo a zároveň splňují vaše potřeby.

9. Zredukujte sezónní předměty

Mezi předměty, které zabírají nejvíce místa, patří ty, které se používají jen v určitých ročních obdobích. Pokuste se tyto předměty omezit nebo si najděte vhodný úložný systém.

10. Pokud je to možné, přejděte na digitální technologie

Mnoho fyzického zboží lze nahradit digitálními verzemi. Dokumenty, fotografie, knihy, hudba – vše lze uložit do cloudu , čímž ušetříte spoustu místa.

11. Udělejte si prostor pro nové zážitky

Vždy mějte na paměti, že minimalismus není o strádání, ale o tom, že je třeba vytvořit prostor pro nové zážitky. Neuklizená domácnost vám umožní soustředit se na to, na čem skutečně záleží: na vztahy, zážitky a osobní cíle . Osvojíte-li si těchto 11 tipů, budete na dobré cestě k dekomplexaci své domácnosti a k přijetí minimalističtějšího života. Jste připraveni se do toho pustit?

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.