Vítejte » 5 rostlin, které byste měli zasadit v únoru, abyste měli v létě krásné květy.

5 rostlin, které byste měli zasadit v únoru, abyste měli v létě krásné květy.

Únor a březen jsou vhodným obdobím pro výsadbu květin, které v létě přinesou barvy a vůně. Zde je 5 rostlin, z nichž si můžete vybrat pro vytvoření barevné a voňavé zahrady.

Ibišek syrský (Hibiscus syriacus) má zářivé květy, měsíček vzpřímený (Tagetes erecta) jasně žlutou barvu, flox paniculata (Phlox paniculata) nabízí různé barvy, levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia) jemnou vůni a gaura (Gaura lindheimeri) doplní vaši zahradu svými drobnými bílými květy.

1. Ibišek syrský (Hibiscus syriacus):

Tato rostlina je velmi nenáročná na péči a vytváří krásné květy, které se otevírají během dne a zavírají večer. Pro výsadbu vyberte slunné místo a připravte půdu bohatou na organické látky. Dbejte na to, aby byla půda stále vlhká, ale ne přemokřená.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prvosenka (@prvosenka_im)

2. Hvozdík vzpřímený (Tagetes erecta):

Tato rostlina nabízí po celé léto až do podzimu bohatou paletu zářivých a aromatických barev. Mají dobrou drenáž a milují teplo a přímé slunce, aby vytvářely krásné, barevné květy. Vysaďte je asi 30 cm od sebe, aby se mohly správně vyvíjet.

3. Flox (Phlox paniculata):

Jedná se o trvalky, které od poloviny léta do začátku podzimu po několik týdnů vytvářejí voňavé trsy drobných květů, což jsou vynikající květiny pro vaši zahradu! Floxy mají rády dobře propustnou, ale bohatou půdu, proto dbejte na to, aby byla půda po výsadbě stále vlhká, ale ne příliš mokrá, protože to také nemají rády!

4. Levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia):

Tato aromatická rostlina nejenže vytváří krásné květy, ale také božsky voní! Na rozdíl od jiných rostlin dává přednost suché nebo málo úrodné půdě před půdou bohatou na živiny, proto zvolte slunné místo, abyste co nejlépe využili vůni, kterou uvolňuje!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @za_plotem_venkovskeho_staveni

5. Gaura (Gaura lindheimeri):

Tato malá rostlina vytváří krásné růžové zvonky po celé jaro a léto, pokud se o ni správně pečuje! Potřebují dobře propustnou půdu, aby pevně zakořenily; pravidelně je zalévejte, ale nenechte půdu příliš přemokřit, protože to také nemají rády!


S rostlinami, které můžete zasadit v únoru, budete mít v létě krásné květy. Tyto květiny nejen obohatí vaši zahradu, ale také potěší oči návštěvníků i vás samotných. Tyto rostliny jsou velmi nenáročné na péči a rychle vyrůstají do barevných a atraktivních květů. Je čas začít s výsadbou, abyste si mohli užívat všech krás, které tyto rostliny nabízejí po celé léto!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.