Vítejte » NOVINKY » Co dělat v únoru na zahradě

Co dělat v únoru na zahradě

Únor je měsícem, kdy začíná zahradnická sezóna. Pro milovníky zahradničení je to čas, kdy mohou opět sáhnout do půdy a užívat si první jarní teplo.

Co byste tedy měli během tohoto měsíce dělat? Jaké práce je třeba provést na zeleninové zahradě a které bylinky je třeba vysadit v únoru? Zde je bližší pohled na hlavní úkoly!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZAHRADA JEŽEK (@zahradajezek)

Odstraňování mechu z trávníku

Chcete-li mít v létě krásný trávník, musíte se postarat o mech, který se na něm nahromadil. Existuje několik řešení: hrabičky na trávu, různá ošetření atd. Díky těmto jednoduchým a účinným metodám získáte během chvilky krásný trávník bez mechu.

Péče o zeleninovou zahradu

Pokud máte zeleninovou zahrádku, je únor také ideální dobou pro péči o ni. Můžete odstranit veškerý plevel, který začal růst, obrátit půdu, abyste odstranili kameny, a doplnit půdu kompostem. Můžete také připravit okraje a postavit ploty.

Výsev a výsadba

Když je půda připravena, je čas zasít a zasadit. Pod střechou nebo ve vyhřívaném skleníku je již čas založit první sazenice. Můžete si vypěstovat semena estragonu, petržele nebo meduňky.

Z hlediska zeleninové zahrady můžete vysadit jarní česnek, rebarboru, šalotku a dokonce i jahody. Pro sad můžete zvážit meruňky, třešně, fíky, broskve, hrušky a jabloně. Pozor však na poslední zimní mrazy!

Které bylinky je vhodné vysadit v únoru?

Aromatické, repelentní, léčivé nebo doprovodné byliny jsou nezbytné po celý rok. Úspěšně lze pěstovat mátu, rozmarýn a bazalku. Bylinky, které se vysazují v únoru, se nejlépe aklimatizují v chladnějším počasí.

Od září do února jsou k dispozici odrůdy jako oregano, tymián, šalvěj, libeček a pažitka. V létě se chuť přisuzuje spíše mátě nebo koriandru. Kromě toho je třeba vzít v úvahu místní klimatické podmínky.

Díky tomuto malému průvodci nyní znáte hlavní úkoly, které je třeba v únoru na zahradě provést. Tak už nečekejte a začněte mu vdechovat nový život!

Pamatovat si:

  • K odstranění mechu z trávníku můžete použít hrábě nebo ošetření.
  • Únor je nejvhodnější dobou pro odstranění plevele a obracení půdy, aby se připravila na výsadbu.
  • V únoru se vysazují ty odrůdy trav, které se lépe aklimatizují v chladnějším počasí.
  • Pozor na zimní mrazy, které mohou výsadbě uškodit.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.