Vítejte » HOROSKOP » Co vysadit na zahradě a balkoně v červnu?

Co vysadit na zahradě a balkoně v červnu?

Na zahradě i na balkoně najdete naše tipy, co zasadit v červnu! Pěstujte květiny, zeleninu nebo bylinky: nápadům na rozkvetlou zahradu se meze nekladou!

Zdravím všechny nadšence do zahradničení!

Pokud hledáte nejlepší tipy pro výsadbu v červnu, máme pro vás to pravé. Poradíme vám, jaké rostliny letos v červnu vysadit na zahradě a na balkoně.

Najdete zde také praktické tipy, jak o rostliny pečovat a udržovat je zdravé. Tak co, jste připraveni sázet? Jdeme na to !

Jakou zeleninu bych měl v červnu vysadit?

Červen je ideální doba pro výsadbu rychle dozrávající zeleniny, jako jsou okurky, cukety, papriky, rajčata a fazole. Nezapomeňte, že tato zelenina potřebuje ke správnému růstu dostatek slunce a vláhy. V některých oblastech můžete vysazovat také brambory.

V červnu můžete vysévat mrkev, špenát a květák. Pokud máte malý prostor nebo balkon, můžete pěstovat také zeleninu v květináčích, například petržel, bazalku nebo celer. Kořenovou zeleninu, jako jsou ředkvičky a červená řepa, lze také velmi snadno pěstovat ze semen.

Jaké ovoce bych měl v červnu zasadit?

Červen je ideální měsíc pro zahradničení a výsadbu ovoce. Za mírnějšího počasí můžete vysazovat maliny, ostružiny, červený a černý rybíz a peckoviny, jako jsou třešně, broskve a švestky. Vysadit můžete také borůvky a bezinky. Pokud je půda dostatečně teplá, můžete v červnu vysadit peckoviny, jako jsou meruňky, hrušky a jablka. Pokud máte ovocný sad, můžete vysadit rebarboru a bezinky.

Toto období můžete využít také k výsadbě prostokořenných ovocných stromů, které ještě nekvetou. Dbejte na to, aby půda byla bohatá na živiny, abyste zajistili dobré výsledky. Pokud nemáte mnoho místa na výsadbu ovocných stromů, můžete se rozhodnout pro zakrslé odrůdy, které jsou vhodnější pro malé plochy. Nakonec o rostliny pečujte pravidelným zaléváním a případným hnojením půdy.

Rostliny a květiny pro výsadbu v červnu

Červen je teplý a větrný měsíc, ideální pro výsadbu široké škály květin, zeleniny a rostlin. Můžete vysazovat letničky, dvouletky i trvalky. U trvalek je důležité vysadit je na začátku měsíce, aby měly přes léto čas zakořenit. Pro tento typ výsadby jsou ideální například růže.

Můžete také vysadit muškáty, karafiáty nebo kosmatce a vytvořit tak na zahradě pěknou květinovou pokrývku. Aromatické rostliny, jako je tymián, bazalka a máta, se pěstují velmi snadno a také vytvářejí krásné květy.

Na balkony můžete zvolit kádě naplněné barevnými květy, které přilákají včely a motýly. Zde je seznam nápadů:

  • Gaura
  • Karafiát
  • Verbena bonariensis
  • Slaměnka ptačí
  • Dianthus barbatus
  • Tagetes

Jakmile si vyberete ty správné rostliny a květiny pro svou zahradu a balkon, je čas je pravidelně zalévat, aby všechny tyto zázraky mohly v klidu růst! </p

Několik tipů pro vaši zahradu a balkon v červnu

Červen je vhodným měsícem pro výsadbu. Je to ideální doba pro péči o zahradu a balkon. Pravidelná péče o váš venkovní prostor ho udrží čistý a příjemný. To znamená zalévat rostliny, okopávat půdu, stříhat živé ploty a keře a zbavovat se plevele. Do půdy můžete také přidávat kompost, abyste zlepšili její kvalitu. Pokud chcete rostliny chránit, nezapomeňte čerstvě zasazenou zeleninu přikrýt plachtou nebo kšiltem. V horkém počasí byste také měli plánovat vydatnější zalévání rostlin.

Nakonec nezapomeňte pravidelně kontrolovat, zda je půda dobře zvlhčená, aby vašim rostlinám nechyběla voda a mohly správně růst. O včely a další opylující hmyz se můžete postarat také výsadbou medonosných květin, jako jsou slunečnice a divoká máta.

V červnu můžete vysadit spoustu okrasných rostlin, květin, bylinek a zeleniny. Je však důležité zohlednit klimatické podmínky a typ půdy. Pro dobré výsledky je také nutná správná příprava půdy a pečlivé zalévání. Konečně, některé rostliny lze sehnat v obchodech nebo na internetu. S trochou času a péče se tedy můžete v červnu těšit ze své zahrady nebo balkonu!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.