Vítejte » NOVINKY » Co zasadit na jaře, aby balkon a zahrada kvetly až do listopadu?

Co zasadit na jaře, aby balkon a zahrada kvetly až do listopadu?

Nápady na zkrášlení balkonu a zahrady po celou sezónu! Objevte naše tipy, jak na jaře vysadit dlouhotrvající barevné květiny, aby váš venkovní prostor kvetl až do listopadu.

Když přijde jaro, zahradníci a květináři vždy hledají nové rostliny k pěstování. Pokud máte malý balkon nebo větší zahradu, jistě vás potěší naše tipy pro zahrádkáře a výběr rostlin, které můžete vysadit, abyste se mohli těšit z pestrého balkonu a kvetoucí zahrady až do listopadu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Kytky v oblacích (@kytky_v_oblacich)

Jaké jsou nejlepší volby pro jaro?

Jaro je ideální dobou pro výsadbu květin. Delší dny a návrat tepla jsou po chladné a temné zimě vítané. Je čas zamyslet se nad svým venkovním prostorem a nad tím, jak ho můžete zkrášlit květinami.

Zvažte odrůdy, které jsou mrazuvzdorné, odolné vůči chorobám a kvetou po celou sezónu. Jednoleté odrůdy, jako jsou kosmatce, měsíčky a petúnie, jsou vynikající volbou pro vytvoření pestré palety barev. Trvalky, jako jsou sedmikrásky, gladioly a lilie, také poskytují vynikající barevnou přehlídku po celé jaro a dokonce až do léta.

Vyzkoušejte také odrůdy, jako jsou macešky, které se dobře přizpůsobují chladnějšímu jarnímu klimatu. Skvělou volbou pro jaro jsou také cibuloviny, jako jsou tulipány, narcisy a krokusy, které nabízejí svěží zelené listy a zároveň bohaté květy.

Které druhy květin jsou nejtrvanlivější?

Při hledání dlouhotrvajících květin pro jaro je důležité vybrat odrůdy, které jsou vhodné pro dané roční období. Květiny, které odolávají povětrnostním vlivům a slunečnímu záření, jsou obecně nejtrvanlivější.

Letničky, jako jsou například nasturtie, snapdragony a petúnie, jsou pro toto období ideální, protože rychle rostou a krásně kvetou po celé léto. Kromě toho jsou některé druhy trvalek, jako jsou dorony, campanula a digitalis, odolné vůči suchu a horku.

Okrasné trávy vnášejí do zahrad přírodní a divoký nádech a poskytují zářivé barvy po celý rok. Mnohé odrůdy kvetou velmi brzy, již od března, a dodávají zahradě krásnou živost. A konečně keře, jako je forzýtie nebo šeřík, poskytují krásné jarní květy.

Jak vysadit rostliny pro kvetoucí balkon?

Jaro je nejvhodnějším obdobím pro výsadbu květin a zkrášlení balkonu. Je však důležité vybrat správné odrůdy, které budou vyhovovat vašemu prostředí. Zde je několik tipů pro krásný rozkvetlý balkon:

  • Vyberte si odrůdy, které jsou přizpůsobeny klimatickým podmínkám ve vašem regionu.
  • Nezapomeňte vzít v úvahu množství slunce, které na váš balkon dopadá.
  • Dbejte na to, aby byla půda dostatečně bohatá a dobře odvodněná.
  • Kromě toho zkontrolujte, zda jsou rostliny dostatečně chráněny před větrem a povětrnostními vlivy.
  • A nezapomeňte na pravidelné zalévání.

A konečně, pokud chcete mít květiny až do listopadu, vybírejte odrůdy, které jsou odolné vůči nižším teplotám a vlhkosti. K tomu se výborně hodí muškáty, impatiens, petúnie a begonie!

Jak dostat květiny do listopadu?

Klíčem k získání květin do listopadu je výběr odrůd, které jsou vhodné pro vaše podnebí a které vydrží změny teplot a brzký příchod podzimu. Některé letničky, jako jsou například nasturcie, muškáty, kosmatce nebo petúnie, rostou po celou sezónu a nabízejí hojnost barev až do začátku zimy.

Můžete také vysadit trvalkové květiny, které budou mít delší trvání a prodlouží kvetení až do ochlazení. Odrůdy jako levandule, sedmikrásky nebo rudbekie jsou velmi odolné a nevyžadují velkou údržbu. Podzimní cibuloviny jsou také vynikajícím řešením, pokud chcete zahradě dodat závěrečný květinový nádech.

Jaro je období bohaté na barvy a vůně a je možné si toto kouzlo užívat až do listopadu. Zde uvedené tipy na zahradu jsou rozmanité a pestré, ať už jste kdekoli: na balkoně nebo na zahradě.

Ať už je váš prostor jakýkoli, můžete se těšit z krásy květin a zeleniny. Můžete si vytvořit zdravé a barevné prostředí pro potěchu smyslů. Neváhejte proto využít jarní období ke zkrášlení svého balkonu nebo zahrady!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.