Vítejte » Dokážete najít chybějící číslo? Dokažte, zda jste matematik, nebo ne.

Dokážete najít chybějící číslo? Dokažte, zda jste matematik, nebo ne.

Chcete stimulovat svůj mozek a zároveň zůstat aktivní? Dnešní test by k tomu byl skvělým způsobem. Je to matematický problém, takže musíte najít správné řešení. Musíte využít své intelektuální schopnosti. Zvládnete tuto výzvu?

Proč tento test absolvovat?

Testy IQ jsou skvělým způsobem, jak si zvýšit inteligenci, zejména pokud je daný test prezentován jako matematický problém. Mozek má rád duševní výzvy. Právě to najdete v této hádance.

Abychom vám to vysvětlili, jedná se o posloupnost čísel, kterou jsme záměrně vybrali, abychom otestovali vaše myšlenkové schopnosti. Čísla jsou: 32, 45, 60, 77.

Vaším úkolem je najít číslo, které by mělo tuto posloupnost doplnit. Chcete-li snadno najít řešení, pečlivě analyzujte posloupnost a proveďte potřebné výpočty.

Pokud patříte k lidem, kteří si myslí, že matematika není v každodenním životě nutná, po absolvování tohoto testu určitě změníte názor. Je to proto, že matematické problémy nutí mozek přemýšlet.

Jaké je přesné číslo, které následuje po tomto seznamu?

Provedli jste kompletní analýzu této hádanky? Pokud ano, pravděpodobně jste našli správnou odpověď. Je však možné, že se vám problém nepodařilo vyřešit. V takovém případě vám odpověď poskytneme ihned.

Další číslo je 96. Víte proč? Pokud se pozorně podíváte na předchozí čísla, zjistíte, že pokaždé bylo přidáno liché číslo.

Nejprve se k prvnímu číslu 32 přidalo číslo 13, čímž vzniklo číslo 45. Poté se opět přičte 15 a získá se 60 a tak dále. Ke každému lichému číslu se tedy přičetly 2. Zjednodušíme-li to pomocí srozumitelného diagramu, dostaneme následující posloupnost:

32 + 13 = 45.

45 + 15 (13+2) = 60

60 + 17 (15+2) = 77

77 + 19 (17+2) = 96

Jak se vám tento test osvědčil? Pokud se vám test líbil, neváhejte si vyzkoušet i další testy na našich stránkách. Cvičením mozku při tomto druhu činnosti zjistíte, že se vaše intelektuální schopnosti zlepší.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.