Vítejte » Dokážete najít chybějící číslo?

Dokážete najít chybějící číslo?

Logické testy jsou zábavné a stimulují neurony. Na webu jsou velmi populární. Podaří se vám to vyřešit?

Logické testy se těší stále většímu zájmu uživatelů internetu, kteří chtějí svůj volný čas využít užitečným způsobem. Jedná se o hádanky, jejichž hlavním cílem je pobavit a zhodnotit logické schopnosti. V tomto matematickém logickém testu musíte na základě navržené posloupnosti výpočtů najít chybějící číslo.

Jaký smysl má absolvování logického testu?

Matematický logický test prověří vaši schopnost vyřešit hádanku. Hodnotí vaši schopnost vyvodit logickou dedukci z předem stanovené posloupnosti výpočtů. Logické myšlení je podle odborníků předpokladem pro výkon určitých povolání.

Při řešení tohoto typu úloh je nutné se soustředit, abyste rychle pochopili, o co jde. Musíte určit logiku posloupnosti, abyste mohli snadno identifikovat řešení.

Řešení

Tento matematický logický test se může zdát na první pohled složitý. Po pečlivém pozorování a použití logického myšlení však zjistíte, že tento úkol není tak obtížný, jak se zdá.

Chybějící číslo k nalezení je 24. Našli jste toto číslo? Jak se vám to podařilo? Níže je uveden postup, který vám pomůže vyřešit tento logický test.

Při řešení tohoto logického testu jste zjistili, že pouze první sčítání má správný výsledek, tj. 1 + 2 = 3.

Výsledky ostatních doplnění jsou nesprávné. Patří mezi ně 2 + 3 = 8 a 3 + 4 = 15.

Pokud věnujete zvláštní pozornost druhému sčítání, zjistíte, že uvedený výsledek: 8, se rovná výsledku, který získáte, pokud ke správnému výsledku druhého sčítání přičtete výsledek prvního sčítání, tj. 3 + 5 = 8.

Po tomto kroku vás možná napadlo sečíst všechny předchozí výsledky, včetně posledního součtu: 3 + 8 + 15 + 9, ale tím získáte 35 bodů.

Co tedy uděláte, abyste zjistili přesné chybějící číslo? Postupujte jako v předchozích krocích. Výsledek je třeba sečíst před posledním uvedeným sčítáním, čímž získáme: 15 + 4 + 5 = 24.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.