Vítejte » NOVINKY » Hádanka: Vyřešte tuto hádanku tak, že zjistíte, jak funguje tato logická posloupnost, a najdete chybějící číslo.

Hádanka: Vyřešte tuto hádanku tak, že zjistíte, jak funguje tato logická posloupnost, a najdete chybějící číslo.

Pokud jsou hádanky a matematika vaší vášní, pak byste se měli pustit do této extrémně obtížné výzvy.

Máme pro vás hádanku, která prověří vaše schopnosti řešit problémy. Hádanka spočívá v tom, že zjistíte, jak funguje logická posloupnost, a najdete chybějící číslo. Mnozí se pokoušeli najít řešení, ale jen málokomu se to podařilo.

Jen ti nejlepší dokázali posloupnost rozluštit a objevit správnou odpověď. Na které straně byste byli vy? Přečtěte si, jaká jsou pravidla testu.

V čem spočívá hádanka?

Pozorně si prohlédněte obrázek uvedený níže. Obsahuje posloupnost čísel, která nebyla vybrána náhodně. Jejich umístění bylo dobře promyšleno.

Vaším úkolem je uhodnout chybějící číslo, a to přesně tam, kde je na obrázku otazník. V žádném případě není třeba spěchat, protože není stanoven žádný časový limit. Budete se muset maximálně soustředit, abyste měli co největší šanci.

© Simpujcka

 

Jaké jsou dobré důvody pro vyřešení této hádanky?

Řešení této hádanky má několik výhod. Především se zaměřuje na vztahy mezi věcmi. Nemusíte pouze sčítat nebo násobit, ale musíte také hledat podobnosti.

Toto cvičení je tedy velmi duševní činností, která stimuluje váš mozek. Nezapomeňte, že mozek je sval, který je třeba pravidelně procvičovat.

Odpověď: Zde je chybějící číslo v této posloupnosti matematických čísel.

Odpověď je 55. Zde jsou matematické ukázky tohoto výsledku:

5 × 6 = 30.

5 + 6 + 19 = 30

Podobně 7 × 7 = 49

7 + 7 + 35 = 49

Proto :

8 × 9 = 72

8 + 9 + ? = 72

8 + 9 + 55 = 72

© Simpujcka

 

Našli jste také stejná řešení?

Lidé, kteří tuto hádanku vyřešili, patří mezi ty, kteří si rozumí s čísly. Nutno podotknout, že se jedná o velmi vzácnou vlastnost, která je v mnoha profesních oblastech velmi žádaná. Na druhou stranu, pokud se vám to nepodařilo, je to v pořádku. Je možné, že matematika není nic pro vás.

Pokud chcete v testu uspět, nejdůležitější je procvičit si mozek na tomto druhu úloh co nejvícekrát.

Tento hlavolam můžete sdílet prostřednictvím sociálních sítí. To bude příležitost pro vaše přátele, aby si výzvu vyzkoušeli a dozvěděli se, jaké budou jejich výsledky.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.