Vítejte » NOVINKY » Hlavolam: tato vizuální výzva vám pomůže otestovat vaše vizuální schopnosti!

Hlavolam: tato vizuální výzva vám pomůže otestovat vaše vizuální schopnosti!

Uspět mohou pouze lidé s vynikajícími pozorovacími schopnostmi a bystrou logikou. Myslíte si, že na to máte?

Je čas, abyste si na pár minut odpočinuli a pročistili mysl. Je normální, že se po všech starostech a povinnostech dne cítíte unavení. Abychom vám pomohli se uvolnit, doporučujeme vám, abyste se dnes pokusili splnit malý úkol. Zabere vám to jen malou chvíli. Je to ideální příležitost, jak si odpočinout. Tak se připravte, protože je čas začít.

O čem je tato vizuální výzva?

V této hádance vás požádáme, abyste identifikovali ilustraci viděnou shora. Předložíme vám tedy obrázek, na kterém je ilustrace viděná zepředu, jakási věž. Barva věže bude fialová. Na stejném obrázku vám také nabídneme čtyři možnosti: A, B, C a D, které mají znázorňovat věž viděnou shora. Vaším úkolem je zjistit, která z možností je skutečně věž. K tomu budete muset použít svou analytickou mysl, smysl pro pozorování a logiku. Především nepřehlédněte žádný detail.

© Simpujcka

 

Jaký smysl má taková vizuální výzva?

Jde o to, aby váš mozek byl aktivní a zdravý. Za tímto účelem mají vizuální výzvy, které najdete na internetu, dvě funkce. Zaprvé vám umožní odpočinout si a relaxovat. Jelikož se totiž hádanky tohoto druhu podobají spíše hře než cvičení, bude pro vás snazší se jich zúčastnit a bavit se hledáním řešení. Tím, že se budete bavit, osvobodíte svou mysl na několik minut od stresu a starostí. Pro zdraví mozku je důležité snížit hladinu stresu. Za druhé, hádanky a výzvy umožňují vašemu mozku procvičit se a zlepšit se. Vizuální výzvy jsou totiž dobrou činností, která udržuje mozek aktivní a optimalizuje intelektuální výkonnost.

Výzva právě skončila. Znáte odpověď?

Správná odpověď byla možnost A. Gratulujeme všem, kteří odpověděli správně.

Ti, kteří ne, se nemusejí bát, vysvětlíme jim to. Ve skutečnosti šlo o logiku a postřeh. Věž se skládala ze čtyř barevných disků. Kdybyste se pozorně podívali na obrázek, všimli byste si, že základna věže se skládala ze dvou různě velkých disků, takže ty musely být vidět shora. Za druhé, dva disky, které tvořily vrchol věže, byly stejně velké. Při pohledu shora byl tedy viditelný pouze disk na vrcholu věže. Abychom vám usnadnili pochopení, zde je řešení na obrázcích.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tento test líbil, vyzýváme vás, abyste ho bez váhání sdíleli na svých sociálních sítích, aby si ho mohli vyzkoušet i vaši přátelé.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.