Vítejte » IQ test: Dokážete přemístit 3 zápalky, abyste dostali pokoj do domu, aniž byste s ním hýbali?

IQ test: Dokážete přemístit 3 zápalky, abyste dostali pokoj do domu, aniž byste s ním hýbali?

Jedná se o velmi složitý úkol, který vyžaduje dobrou úroveň inteligence.

Účelem IQ testu je změřit úroveň vaší inteligence a zároveň vás pobavit. Je to způsob, jak stimulovat své kognitivní a analytické schopnosti, abyste zjistili jejich úroveň, ale také na nich pracovali.

V konkrétním případě této mentální výzvy bude její úspěch záviset pouze na vašem logickém uvažování. To je hlavní vlastnost, která je nutná k úspěšnému absolvování. Pozor, jedná se o obtížný test, který byste neměli brát na lehkou váhu.

Princip testu IQ: co musíte udělat

V tomto novém testu se podíváte na výše uvedenou hádanku. Máte 5 zápalek, které tvoří tvar domečku. Vedle této postavy je mince.

Je třeba, aby se mince vešla do domu, aniž byste ji museli přemístit. Za tímto účelem vám umožníme přesunout na obrázku pouze 3 zápalky.

© Simpujcka

 

Jedná se o velmi složitý úkol, který vyžaduje dobrou úroveň inteligence. To je také důvod, proč nestanovujeme časový limit. Čím méně času však tomuto testu věnujete, tím přesnější bude vaše inteligence. Uvědomte si, že k nalezení řešení se budete muset usilovně soustředit.

Snažte se vyčistit mysl a soustředit pozornost. Nenechte se rozptylovat různými zdroji rozptýlení. V ideálním případě byste měli sedět v klidném koutě, kde vás nikdo nebo nic neruší. To vám umožní myslet jasněji a souvisleji.

Odpověď na test IQ

Podařilo se vám nakonec umístit místnost do domu přesunutím pouhých 3 zápalek? Pokud ano, jste génius, zejména pokud vám to zabralo velmi málo času.

Na druhou stranu se nemusíte cítit špatně, pokud se vám nepodaří přijít na řešení tohoto úkolu, i když jste nad ním strávili několik dní. Dáme vám odpověď, abyste pochopili, proč jste nemohli uspět.

Nejprve musíte přesunout zápalku vedle mince tak, aby se zápalkou vlevo nahoře svíral pravý úhel.

© Simpujcka

 

Dále si všimněte sirky vpravo na obrázku, která je ve svislé poloze? Připojte ji k první tyči, kterou jste přemístili, a umístěte ji rovnoběžně se zápalkou vlevo nahoře.

© Simpujcka

 

Nakonec dům chytře uzavřete posunutím vodorovné tyče v dolní části obrázku tak, aby se setkala s druhou přesunutou zápalkou.

© Simpujcka

 

Bylo to vzrušující, že? Pokud se vám tento test líbil, sdílejte ho a vyzvěte své přátele a rodinu.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.