Vítejte » NOVINKY » IQ test: Dokážete vyřešit tuto matematickou rovnici?

IQ test: Dokážete vyřešit tuto matematickou rovnici?

Matematické hádanky jsou skvělou výzvou pro váš mozek. Jsou skvělým způsobem, jak trénovat mozek.

Úvod do matematických hádanek

Řešení tohoto hlavolamu prospěje vašemu mozku tím, že ho donutí pracovat. Posílí váš mozek tím, že vytvoří nová spojení, díky nimž bude rychlejší. Zvýšením rychlosti myšlení se sníží jeho reakční doba a bude pohotovější. Snadněji se tak přizpůsobíte složitým situacím.

Kromě toho, že je tento druh výzev zábavný, zlepší také vaši paměť. Povzbudí vaši inteligenci a zlepší vaše sebevědomí. Dodá vám větší sebevědomí a bude vás nutit přijímat ještě obtížnější výzvy.

Tento hlavolam také vytvoří sociální vazbu, protože ho může řešit více lidí. Ve skutečnosti neváhejte sdílet tento hlavolam se svými přáteli a rodinou, abyste je vyzvali k řešení.

Zkouška dne bude spočívat v určení hodnoty každého prvku přítomného v operaci. Jedná se o jednoduchý výpočet vyžadující vaše soustředění, ale také logické schopnosti.

© Masflamencoradio

 

Můžete se umístit na klidné místo, daleko od všeho vzrušení a rozptýlení. S hledáním řešení si můžete dát na čas, protože není nijak časově omezeno.

Odpověď na matematickou hádanku

Nyní odpověď na hádanku.

  • První řádek: 4 plus 1 dámská bota se rovná 1 pánská bota. Z toho vyplývá: 4 + 7 = 11.
  • Druhý řádek: 1 pánská bota odečtená od 5 se rovná 1 botě. To dává: 11 – 5 = 6.
  • Třetí řádek: 6 odečtené od 1 boty se rovná 1 botě na podpatku, což dává: 6 – 6 = 0.
  • Čtvrtý řádek: 1 bota na podpatku přičtená ke 2 = 2. Tedy 0 + 2 = 2

Hodnota každé položky je tedy

  • 1 dámská bota: 7
  • 1 pánská bota: 11
  • 1 bota: 6
  • 1 bota na podpatku: 0
© Masflamencoradio

 

Podařilo se vám zjistit příslušné hodnoty jednotlivých prvků? Gratulujeme! Pravděpodobně patříte do kategorie matematiků. Vždy se můžete pokusit vyřešit další hádanky, abyste uspokojili svou touhu po číslech.

Pokud se vám to nepodaří, nenechte se odradit. S trochou cviku můžete svůj mozek na tento druh výzvy přivyknout.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.