Vítejte » IQ test: Dokažte, že jste génius, a najděte odpověď na tuto hádanku do 10 sekund!

IQ test: Dokažte, že jste génius, a najděte odpověď na tuto hádanku do 10 sekund!

Chcete vědět, zda ve vás dřímá génius? Tento IQ test vám to pomůže zjistit.

Dnešním úkolem je matematická hádanka, kterou musíte vyřešit za méně než 10 sekund. Jedná se o vizuální a logickou hádanku, která má prověřit vaše vnímání a uvažování. Mnoho lidí se pokoušelo vyřešit tento úkol, aby objevili své schopnosti a logiku.

Prezentace testu IQ: Vyřešte matematickou rovnici za méně než 10 sekund.

Abyste tento úkol zvládli, musíte využít své schopnosti logického myšlení. Dnešní test má podobu ovocné a číselné rovnice. Abyste našli řešení, musíte zjistit hodnotu každého ovoce.

© Simpujcka

 

První rovnice říká, že součet 3 jablek se rovná 30. Ve druhé rovnici vidíte, že jedno jablko přidané ke dvěma banánům je 18. Třetí rovnice říká, že jeden banán odečtený od jednoho kokosového ořechu se rovná 2.
Musíte tedy vyřešit čtvrtou rovnici, která zní: kolik je kokos plus banán plus jablko?

Buďte opatrní, správnou odpověď musíte najít za méně než 10 sekund.

Odpověď na výzvu Vyřešte matematickou rovnici za méně než 10 sekund

Chcete-li najít řešení této matematické hádanky, musíte obrázek pečlivě analyzovat. Zde je odpověď na tento IQ test:

  • První rovnice: Pokud se součet 3 jablek rovná 30, znamená to, že hodnota jednoho jablka je rovna 10.
  • Druhá rovnice: součet jednoho jablka a dvou banánů se rovná 18. Odstraněním hodnoty jablka získáme hodnotu 8. Protože banány jsou dva, je třeba toto číslo vydělit dvěma. Hodnota banánu je tedy 4.
  • Třetí rovnice: ukazuje odečítání banánu s kokosovými ořechy, které je 2. Nahrazením banánu jeho hodnotou získáme 2. Hodnota kokosových ořechů je tedy 2.

Nahradíme-li plody jejich příslušnými hodnotami, dostaneme výsledek 16. Jinými slovy, 2 + 10 + 4 = 16.

Pokud jste si však všimli, poslední rovnice má pouze jeden kokosový ořech. Hodnotu kokosového ořechu tedy musíte vydělit dvěma. Banánu je také třeba odebrat 1 bod, protože v rovnici jsou místo 4 banánů pouze 3. Nahrazením ovoce těmito novými hodnotami získáme jiný výsledek: 1 + 10 + 3 = 14.

© Simpujcka

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.