Vítejte » NOVINKY » IQ test: géniové ho zvládnou za 10 sekund! Určitě byste si měli vyzkoušet

IQ test: géniové ho zvládnou za 10 sekund! Určitě byste si měli vyzkoušet

Pokud se budete řídit logikou této matematické úlohy, vyřešíte ji snadno a rychle.

Matematická rovnice je testem logického myšlení a řešení problémů. S trochou soustředění a velkým pozorovacím smyslem najdou géniové odpověď během chvilky. Tak si pospěšte a udělejte to sami.

Jaká je odpověď na tuto matematickou rovnici?

Je zde zvýrazněno číslo 7, které se šestkrát opakuje, přičemž ho musíte vypočítat pomocí konvenčních znamének +, -, x a /. V pořadí, v jakém je úloha uvedena, se skládá nejprve ze sčítání, poté z dělení, dalšího sčítání, násobení a odčítání. Tuto rovnici zvládnou vyřešit i děti, protože k vyřešení výpočtu stačí dodržet logiku. Pokud se na první pohled zdá, že je úloha obtížná, není tomu tak, protože se jedná o druh testu, který se nabízí při zkouškách. Je to varianta mnoha testů s čísly a písmeny, které vyžadují logiku.

© Simpujcka

 

Proč psát test z matematiky?

Matematický test prověřuje úroveň inteligence a rychlost, s jakou člověk zvládne vyřešit problém. Po počátečním pozorování zadaného problému se zamyslíme nad logikou, kterou je třeba dodržet, a přemýšlíme, který typ výpočtu je na prvním místě: sčítání, odčítání, dělení nebo násobení. Poté provedeme výpočet a v mžiku najdeme řešení matematické rovnice. Při řešení různých druhů matematických úloh 99 % lidí v této zkoušce neuspěje. U tohoto druhu rovnice uvažujete a pracujete hlavou, přičemž uplatňujete metodu řešení, kterou jste se naučili na vysoké škole. U tohoto druhu matematické úlohy si také zdokonalíte své vizuální schopnosti.

Řešení

Vyřešili jste tuto rovnici logickým způsobem a respektovali jste pravidla priority?

© Simpujcka

 

U této rovnice musíte začít řešením násobení, protože závorky jsou zde neviditelné. Poté přijde na řadu dělení a teprve poté se pustíme do sčítání a odčítání. Správná odpověď je 50.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.