Vítejte » NOVINKY » IQ test: Jak získat 5 trojúhelníků přesunutím 3 zápalek? Máte 40 sekund!

IQ test: Jak získat 5 trojúhelníků přesunutím 3 zápalek? Máte 40 sekund!

Při hledání správného výsledku je třeba hodně přemýšlet a být vynalézavý.

Věděli jste, že k posouzení úrovně inteligence se používají testy shody? Objevují se v testech IQ pro psychologické účely, ale používají se také při pracovních pohovorech.

V dnešním testu budete muset přesunout nebo uspořádat zápalky tak, aby vytvořily 5 trojúhelníků. Pomocí tohoto testu můžete posoudit své analytické schopnosti a schopnosti řešit problémy.

Jak vyřešit tento zápasový test za méně než 40 sekund?

Tento test je obzvláště obtížný a musíte při něm využít všechny své vizuální schopnosti, logické i rozumové.

Pro vyřešení tohoto hlavolamu musíte přesunout 3 zápalky, ne více a ne méně, abyste získali 5 trojúhelníků. Můžete s nimi pohybovat libovolným směrem bez omezení. Nezáleží na tom, jaký tvar mají trojúhelníky, hlavně aby měly tři strany. Pozor, čas není na vaší straně, máte 40 sekund.

© Simpujcka

 

Jak se dostat na 5 trojúhelníků?

Toto cvičení je obzvláště obtížné, ani ti nejinteligentnější nemusí mít řešení. Abyste získali 5 trojúhelníků, musíte si pozorně přečíst název testu a být chytří.

Na obrázku výše máte celkem 9 zápalek. Protože víme, že trojúhelník má tři strany, dostaneme na každý trojúhelník přesně tři zápalky. Lze tuto logiku porušit? Ano, je to možné strategickým přesunem zápalek.

Pokud to dokážete, patříte k intelektuální elitě. Nenechte se rušit hodinami a přemýšlejte o všech možných variantách.

Řešení naleznete kliknutím na tlačítko „Další“ níže.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.