Vítejte » NOVINKY » IQ test: Jste génius? Dokažte to vyřešením této matematické hádanky za méně než 20 sekund!

IQ test: Jste génius? Dokažte to vyřešením této matematické hádanky za méně než 20 sekund!

Tuto matematickou hádanku dokázali vyřešit pouze lidé s vysokým IQ. A co vy?

Géniové nemusí být matematickými experty, aby vyřešili následující mozkovou výzvu. Jejich inteligence a vysoké deduktivní schopnosti totiž stačí k tomu, aby k tomu našli výpočetní logiku.

Myslíte si, že jste dostatečně chytří na to, abyste zvládli dnešní IQ test? Je na vás, abyste to dokázali!

IQ test: Najděte chybějící číslo

Na obrázku, který uvidíte níže, jsou zobrazena políčka s různými čísly. Pouze jedno políčko je prázdné, takže jeho hodnota je zatím neznámá. Vaším úkolem bude najít chybějící číslo v tomto políčku.

K tomu musíte určit vztah mezi všemi těmito čísly a logiku použitého výpočtu. Myslíte si, že na tento úkol máte? Pokud ano, pak se začněte pořádně soustředit a zbavte se všech rušivých vlivů, protože na vyřešení tohoto testu budete mít pouze 20 sekund!

© Simpujcka

 

Jste připraveni? Teď je řada na vás!

IQ test: správná odpověď

Podařilo se vám vyřešit tento hlavolam během 20 sekund, které jste měli k dispozici? Pokud ano, podívejme se, zda je vaše odpověď správná! Řešení tohoto IQ testu najdete níže.

Řešení

Správná odpověď byla 30. Abyste k tomuto číslu dospěli, zde je logika, kterou jste museli najít. Každé krajní číslo jste museli sečíst s číslem napravo od něj, abyste získali číslo uprostřed následujícím způsobem:

12 + 15 = 27,
15 + 11 = 26,
11 + 18 = 29 a nakonec,
18 + 12 = 30.

© Simpujcka

 

Použili jste stejnou metodu výpočtu, ale nezjistili jste 30? To znamená, že musíte zapracovat na svých mentálních aritmetických dovednostech. Pokud jste našli správnou odpověď, dobrá práce! Rychle jste odhadli logiku výpočtu použitou pro operace a vaše mentální výpočetní dovednosti jsou nepopiratelné. Musíte být génius!

Pokud jste nebyli schopni najít logiku výpočtu, a proto jste nedostali správnou odpověď, znamená to, že nejste vůbec dobří v numerickém odvozování. To nevadí, své kognitivní schopnosti můžete vždy zlepšit tím, že budete pracovat na rychlosti svého myšlení, pozorovacích a analytických schopnostech a matematických znalostech pomocí našich IQ testů.

Chcete se znovu postavit výzvě? Na našich stránkách najdete náročné hádanky. A nezapomeňte se o tyto výzvy podělit se svými přáteli a rodinou!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.