Vítejte » IQ test: Jste génius, pokud dokážete vyřešit tuto rovnici za méně než 10 sekund.

IQ test: Jste génius, pokud dokážete vyřešit tuto rovnici za méně než 10 sekund.

Jen málokdo zvládl tento test ve stanoveném čase, proto se odlište tím, že tuto výzvu zvládnete za méně než 10 sekund.

Testy IQ jsou vynikajícím způsobem, jak posoudit vaši inteligenci, duševní stav a intelektuální schopnosti. Některé úkoly se týkají spíše zraku, jiné přímo útočí na vaše analytické schopnosti. Následující hádanka patří do druhé kategorie.

Prověří vaši inteligenci, schopnost rychle řešit problémy a soustředění. Je třeba poznamenat, že tímto testem prošlo jen málo lidí. Obstála pouze elita. Do kterého tábora patříte vy?

© Simpujcka

 

Jak tento test vyřešit?

Tento test spočívá v řešení matematické hádanky, ve které musíte sečíst a/nebo vynásobit čepice, boty a rukavice, abyste získali čísla. Vaším úkolem je vypočítat poslední rovnici a uvést výsledek.

K rychlému nalezení odpovědi budete muset použít nápovědy uvedené výše. Na splnění tohoto úkolu budete mít pouze 10 sekund.

Jste na tuto výzvu připraveni?

Než se pustíte do této hádanky, měli byste vědět, že se jedná o cvičení, které vyžaduje velké soustředění. Vyžaduje váš smysl pro analýzu a hospodaření s časem. Abyste tedy v této výzvě uspěli, musíte se vyvarovat rozptýlení. Zhluboka se nadechněte, nastavte stopky, a až budete připraveni, pusťte se do toho!

Jaká je odpověď?

Zde je odpověď na tuto hádanku. K vyřešení tohoto problému musíte nahradit oblečení čísly, včetně 2 pro klobouky, 8 pro boty a 3 pro rukavice. Odtud je poslední rovnice téměř hotová.

Stačí použít základní matematická pravidla, přičemž násobení má přednost před sčítáním čísel. Konečný výsledek je tedy 28.

© Simpujcka

Vyřešili jste hádanku?

Pokud jste našli správnou odpověď, gratulujeme vám. Jste bystří a patříte k menšině těch, kteří tento test zvládli. To není vůbec lehký výkon, vždyť jste na to měli pouhých 10 vteřin!

Tato hádanka se může zdát jednoduchá, ale ve skutečnosti je trochu složitější. Skutečně jste museli dávat pozor na detaily a rychle přemýšlet. Nevadí, že jste nenašli správnou odpověď. Stále budete muset trénovat, protože praxe dělá mistra.

Přečtěte si o dalších testech IQ

Líbila se vám tato hádanka? Chtěli byste se zlepšit? Na našich stránkách najdete řadu zábavných testů, které vám pomohou zjistit vaše intelektuální schopnosti. Neváhejte si je vyzkoušet se svými přáteli a rodinou.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.