Vítejte » NOVINKY » IQ test: Který trezor dokáže pirát otevřít klíčem? Vyřešte hádanku během několika sekund!

IQ test: Který trezor dokáže pirát otevřít klíčem? Vyřešte hádanku během několika sekund!

Tento IQ test je ideální pro zlepšení soustředění a pozornosti.

Vyřešení testu IQ, který vám dnes nabízíme, neznamená pouze vysokou inteligenci. Vyžaduje také vynikající vizi a trochu představivosti. Budete schopni ji vyřešit? Pospěšte si, protože čas se krátí. Je to na vás!

Jaká jsou pravidla pro absolvování tohoto testu IQ?

Vaším hlavním úkolem je podívat se na obrázek níže, na kterém je pirát s klíčem, který se snaží otevřít truhlu plnou pokladu. Vaším úkolem je hledat truhlu, kterou lze otevřít klíčem.

Pozorně si prohlédněte tvar klíče a tvar zámku. Na splnění tohoto úkolu máte 20 sekund. Ujistěte se, že máte časovač, abyste nepromeškali ani vteřinu.

© Simpujcka

 

Proč se účastnit tohoto testu IQ?

Prvním důvodem, proč si udělat IQ test, je stimulovat mozek a představivost. Ve skutečnosti je to nezbytné cvičení pro udržení kognitivního zdraví, a to i s přibývajícím věkem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o schopnost vidění a soustředění, tyto dovednosti se během řešení hlavolamu jistě zlepší. Navíc je to zábavná výzva, kterou zvládne každý. Chce to jen trochu kreativity.

Odpověď: Jedná se o truhlu, kterou lze otevřít klíčem v pirátových rukou.

Na první pohled se zdá, že klíč v pirátových rukou otevírá všechny trezory na obrázku. Nejlepší způsob, jak najít odpověď, je použít svou představivost. Musíte se vžít do role piráta.

Když se pozorně podíváte, uvidíte, že otvor na truhle 4 je ten, který nejvíce odpovídá klíči. Našli jste stejnou odpověď? Výsledek si můžete prohlédnout na obrázku níže.

© Simpujcka

 

Nalezení správné odpovědi svědčí o tom, že máte poměrně vysoké IQ. Ve skutečnosti jste schopni analyzovat situaci během několika sekund.

Vzhledem k vaší úrovni je moudré vyzkoušet si své limity tím, že se pustíte do ještě složitějších úkolů. Pro ty, kterým se to nepodařilo, se vyplatí řešit i jiné hádanky. Cílem je vycvičit a navyknout mozek na řešení problémů. To vám usnadní hledání správných odpovědí v případě potřeby.

Sdílejte své výsledky s přáteli

Neváhejte se o své výsledky podělit s přáteli sdílením a zveřejněním na sociálních sítích. K testování vyzvěte také své přátele a rodinu, abyste mohli společně strávit čas.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.