Vítejte » NOVINKY » IQ test: máte logické myšlení? Dnešní matematickou hádanku byste měli zvládnout bez problémů!

IQ test: máte logické myšlení? Dnešní matematickou hádanku byste měli zvládnout bez problémů!

Vyřešte hádanku dne do 30 sekund a otestujte svůj mozek a logiku.

Matematické hádanky nejsou určeny jen pro lidi s matematickým nadáním. Přemýšlejte znovu! Tyto hlavolamy může a měl by řešit každý, a to nejen pro zábavu, ale především proto, aby rozvíjel svůj smysl pro matematickou logiku.

IQ test: „Jaké je řešení poslední rovnice?

Matematická hádanka je rovnice nebo úloha s čísly, kterou je třeba vyřešit podle určitého logického postupu. Logika, kterou je třeba dodržet, je často odvozena ze základních pravidel aritmetiky. Myslíte si, že jste dostatečně chytří a vnímaví na to, abyste přišli na to, jakou úvahou je třeba se řídit v následující úloze? Abyste to zjistili, musíte to udělat.

Na následujícím obrázku jsou zobrazeny 4 diamanty, každý se 4 čtverci a čísly uvnitř. V posledním kosočtverci číslo chybí. Pokuste se ho najít do 30 sekund. Jak jste jistě pochopili, k úspěšnému absolvování tohoto IQ testu musíte najít logiku použitou v této sérii čísel.

© Simpujcka

 

Je čas hrát, hodně štěstí!

IQ test: správná odpověď

Vašich 30 sekund vypršelo. Ve hře již nemůžete pokračovat. Je čas zkontrolovat, zda jste uvedli správnou odpověď.

Odpověď

Odpověď, kterou jste měli najít, byla 0. Zde je logický postup: vynásobte horní a dolní číslo a vytvořte levé a pravé číslo následujícím způsobem:

V prvním kosočtverci: 7 x 6 = 42.

Ve druhém kosočtverci: 9 x 9 = 81.

Ve třetím kosočtverci: 5 x 3 = 15.

V posledním kosočtverci pak máme 5 x 2 = 10. Chybějící číslo je tedy 0.

© Simpujcka

 

Odpověděl jste náhodou správně? Pak máte štěstí! Dali jste správnou odpověď podle výše uvedené logiky? A v časovém limitu? Výborně! Pak jste matematický génius.

Vaše logické uvažování je dokonalé a rychlost analýzy nepopiratelná.

Na druhou stranu, neprošel jsi dnešním testem IQ? Pak musíte své matematické a logické schopnosti dále zdokonalovat. K tomu můžete využít naše webové stránky. Najdete zde úkoly všeho druhu, které jsou ideální pro trénink a stimulaci vašeho mozku.

Neváhejte se o tento matematický kvíz podělit se svými přáteli a rodinou a vyzvat je na souboj. Kdo myslíte, že si povede lépe než vy?

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.