Vítejte » NOVINKY » IQ test: Na tomto obrázku je chyba, dokážete ji odhalit za méně než minutu? Nejlepší čas!

IQ test: Na tomto obrázku je chyba, dokážete ji odhalit za méně než minutu? Nejlepší čas!

Zábavná výzva, která prověří vaše dovednosti

Génius se vyznačuje působivou inteligencí, kterou doprovází i neúprosná logika. Pomocí tohoto cvičení můžete zjistit, zda jste dostatečně chytří a logicky uvažující, abyste mohli být nazýváni géniem. Vskutku, během jednoho či dvou pohledů byste měli být schopni najít přesné řešení této hádanky. Je to příležitost, jak využít své intelektuální schopnosti a zároveň se pobavit.

Co se od vás v této soutěži očekává

Níže je uvedena fotografie:

© Simpujcka

 

Na tomto snímku je budova viditelná zvenčí. Jak je však vidět, na snímku je chyba. Vaším úkolem je proto tuto chybu identifikovat.

Jediným omezením je, že na pochopení a nalezení problému na tomto snímku máte méně než minutu. Uspět ve stanoveném čase je vrcholem geniality. Proto to, jak rychle tento úkol splníte, rozhodne o tom, zda jste dostatečně chytří na to, abyste byli geniální, nebo ne.

Ujistěte se však, že jste při plnění tohoto úkolu uvolnění. Není důvod se stresovat nebo na sebe vyvíjet tlak. Naopak, stres by mohl být hlavní překážkou. Udělejte si tedy čas na relaxaci, soustřeďte se a pokuste se úkol splnit. Abychom vám pomohli, zde je malá nápověda: na tomto obrázku má zjevnou logickou chybu. Nesoustřeďte se jen na budovu, ale zkuste se na obrázek podívat jako na celek.

Čas se naplnil. Jste génius, nebo ne?

Průměrný člověk by přišel na to, co je na obrázku špatně, zatímco génius by chybu identifikoval okamžitě. Nezapomeňte, že je možné, že vás zpomalí stres nebo nesoustředěnost. Proto chcete-li uspět, musíte začít tím, že se uvolníte. To vám usnadní soustředění.
Logická chyba, kterou jste měli identifikovat, se skutečně na budově nacházela, ale abyste ji identifikovali, museli jste se nejprve podívat na celý obrázek a poté zkontrolovat všechny drobné detaily.

© Simpujcka

 

Použitím této techniky jste mohli prokázat svou inteligenci. Na první pohled vše vypadá logicky, ale měl na vás vyskočit jeden detail: čas, který ukazují hodiny na budově. Kdybyste se na budovu pouze podívali, pak ano, žádné konstrukční chyby tam nejsou. Pokud jste se však podívali na celý obrázek, měli jste si všimnout, že byl pořízen při západu slunce, když hodiny ukazují 14 hodin.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.