Vítejte » NOVINKY » IQ test: Najděte číslo, které by mělo být na místě otazníku za 60 sekund.

IQ test: Najděte číslo, které by mělo být na místě otazníku za 60 sekund.

Pokud znáte odpověď na tento test inteligence, jste inteligentní.

V dnešním testu budete muset najít hodnotu otazníku. Věděli jste, že toto interpunkční znaménko není tak mladé? Vzniklo v 7. století a bylo součástí řady znamének zvaných „positura“. V té době mělo stejné využití jako dnes, tedy k označení otázky. V následujícím testu budete muset zjistit, kterému číslu odpovídá.

© Simpujcka

 

Najděte hodnotu za méně než 60 sekund

Pokud hledáte způsob, jak se pobavit a zároveň procvičit mozek, je tento matematický hlavolam určen právě vám! Je zábavná i náročná a umožní vám využít vaše rozumové schopnosti a logiku k vyřešení úlohy za méně než 60 sekund.

K nalezení odpovědi nepotřebujete pokročilé matematické znalosti, protože se nejedná o složitou rovnici. K nalezení řešení však bude potřeba provést několik základních operací. Tato hra je proto ideální pro dospělé a dospívající, kteří se chtějí pobavit a zároveň posílit své matematické dovednosti.

Jak najdete výpočet, který dává správnou odpověď?

V této hádance jsou 4 trojúhelníky s čísly a logickou posloupností, kterou je třeba objevit, abyste našli chybějící číslo uprostřed. Abyste tuto zkoušku zvládli, musíte přemýšlet, analyzovat a používat základní operace.

Především je důležité si uvědomit, že jednotlivá čísla jsou uspořádána promyšleně, nikoliv náhodně. Za druhé, první tři trojúhelníky mají řešení uprostřed trojúhelníku. Tato řešení musíte použít k tomu, abyste sledovali logiku.

K tomu si neváhejte vzít tužku a papír, případně i pomoc zvenčí. Jedná se o obzvláště obtížný hlavolam, který však může odhalit matematického génia ve vás. Nezapomeňte: na vyřešení máte pouze 60 sekund a ne více.

Řešení tohoto testu

Pokud jste získali trojku, gratulujeme vám! Máte vysoké IQ a jste dobří v matematice. Tento výsledek je poměrně obtížné získat. Nejprve musíte odečíst spodní číslo od vrcholu trojúhelníku. Poté jej vynásobíte číslem vpravo. Pokud jste tento výpočet zvládli, jste génius.

© Simpujcka

 

Si ce n’est pas le cas, rassurez-vous ! Seuls 50 % des joueurs réussissent ce test particulièrement compliqué.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.