Vítejte » NOVINKY » IQ test: Otestujte své schopnosti pomocí tohoto 10sekundového logického testu!

IQ test: Otestujte své schopnosti pomocí tohoto 10sekundového logického testu!

Tento IQ test je zábavný a náročný způsob, jak změřit své mentální schopnosti a zároveň otestovat svou mysl.

Dnešní výzva je určena fanouškům logických her. Je to test vašich logických schopností. Vzhledem k její obtížnosti ji málokdo vyřeší za méně než 10 sekund. Myslíte si, že výzvu zvládnete?

Prezentace testu IQ

Výzva má podobu velkého čtverce rozděleného na 9 políček. V každém čtverci jsou 3 kolečka různých barev, kromě posledního čtverce, který je prázdný. Vaším úkolem je najít řešení mezi nabízenými možnostmi. V tomto IQ testu musíte najít správné řešení do 10 sekund.

© Simpujcka

 

Ačkoli se hádanka zdá být obtížná, s vašimi schopnostmi ji lze snadno vyřešit. K tomu budete muset využít své rozumové a analytické schopnosti. Abyste zvýšili své šance na úspěch, je nezbytné vytvořit si správné podmínky.

Sedněte si do místnosti, kde se můžete snadno soustředit, a vyhněte se pokud možno jakémukoli zdroji rozptýlení a rozrušení.

Odpověď na tento IQ test

Výborně, pokud se vám podařilo odvodit, která kolečka chybí, za méně než 10 sekund. Použili jste správné dovednosti a vaše dedukční schopnosti jsou skutečně výjimečné.

Pokud se vám to nepodařilo, je to v pořádku a neměli byste se nechat odradit. Několika pokusy můžete získat potřebné dovednosti k vyřešení tohoto druhu hádanky.

Řešení, které bylo třeba vybrat ze 4 návrhů, byla možnost číslo 3. Pokud se pozorně podíváte, kruhy ve třetím řádku jsou logickým výsledkem kombinace barev v prvních dvou řádcích. Takže :

  • První políčko ve třetím řádku: šedá je výsledkem kombinace černé a bílé. Zelená vznikne smícháním modré a žluté. Fialová je výsledkem smíchání modré a červené.
  • Druhé políčko třetího řádku: oranžová barva vznikne kombinací červené a žluté barvy. Bílá barva kombinací s bílou zřejmě získá bílou barvu. Kombinací dvou černých barev vznikne rovněž černá.

Podle této logiky ve třetím políčku třetího řádku: žlutá v kombinaci s červenou dává oranžovou. Kombinací černé s bílou vznikne šedá. Kombinace modré se žlutou dává zřejmě zelenou.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tento test IQ líbil, podělte se o něj se svými přáteli a rodinou.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.