Vítejte » NOVINKY » IQ test: Přesuňte 2 zápalky a vytvořte 3 trojúhelníky! Máte 10 sekund

IQ test: Přesuňte 2 zápalky a vytvořte 3 trojúhelníky! Máte 10 sekund

Bavte se při řešení této hádanky co nejrychleji.

Je důležité, abyste si každý den udělali čas na sebe, na odpočinek, relaxaci nebo uvolnění. Ještě lepší je využít tento čas k zábavě a zároveň být produktivní.

Právě o tom je tento test. Tento typ skládaček vám umožní využít své intelektuální schopnosti bez nátlaku a zároveň si užít čas na odpočinek.

Z čeho se tento test IQ skládá?

Zobrazí se vám ilustrace. Na něm vidíte dva trojúhelníky složené z několika sirek, jeden větší a jeden menší. Všimněte si, že menší z nich je uvnitř většího.

Vaším úkolem je najít způsob, jak vytvořit tři (3) trojúhelníky přesunutím pouze dvou (2) zápalek. Máte na to pouze deset (10) sekund. Musíte zjistit, které zápalky přesunout, ale také kam je umístit v časovém limitu.

Pokuste se představit si všechny možnosti a soustřeďte se na detaily a na jednotlivé shody na obrázku.

© Simpujcka
© Simpujcka

 

Proč pravidelně provádět testy IQ?

V první řadě vám provádění takových testů může pomoci bojovat proti ztrátě paměti a účinně snížit hladinu stresu. Řešení hádanek a hlavolamů vám umožní se bavit a odpočívat a zároveň zlepšovat své dovednosti.

Za druhé, tyto testy mohou posoudit intelektuální schopnosti a upozornit na případné problémy se soustředěním, pozorností nebo zrakem.

Tento test pomáhá zejména zjistit, zda jste chytřejší než školák. V neposlední řadě vám dává příležitost trénovat a stimulovat obě části mozku: levou i pravou, jednu, která má na starosti logiku a analýzu, a druhou, která se stará o kreativitu, emoce a intuici.

Hádanky a testy IQ tak mohou zlepšit vaše pozorovací schopnosti, logické myšlení a vhled do situace. Malý bonus: hádanky můžete řešit kdekoli a kdykoli chcete.

Řešení naleznete kliknutím na tlačítko „Další“ níže.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.