Vítejte » NOVINKY » IQ test: Uhodněte, která sklenice se naplní jako první. Tuto výzvu zvládnete za méně než 20 sekund!

IQ test: Uhodněte, která sklenice se naplní jako první. Tuto výzvu zvládnete za méně než 20 sekund!

Dokažte, že jste génius, za kterého se vydáváte, vyřešením této vizuální hádanky!

Úroveň inteligence lze měřit mnoha způsoby. Shodujeme se však na tom, že nejzábavnější jsou online testy IQ, jako je ten, který vám dnes nabídneme. Souhlasíte s námi? Pak vás zveme k otestování vašeho mozku v tomto logickém testu. Zvládnete tuto výzvu?

Vizuální test: „Která sklenice se naplní rychleji?

Jste připraveni? Pak je toto vaše výzva. Na následujícím obrázku je několik sklenic propojeno trubkou, takže když pustíte vodu z kohoutku, každá sklenice se naplní. Celkem je zde 7 očíslovaných sklenic. Vaším úkolem je uhodnout, která z nich se naplní jako první. Pokud to zvládnete v rekordním čase, zasloužíte si být považováni za génia!

© Simpujcka

 

Při pohledu na obrázek si představte, jak teče voda z kohoutku. Dávejte pozor na malé pasti!

IQ test: správná odpověď

Stále se vám nepodařilo vyřešit tuto vizuální hádanku? Dáme vám k tomu druhou šanci. Abychom vám pomohli, nabízíme vám několik nápověd: Když se podíváte na sklenici 7, první sklenici, do které teče voda z kohoutku, má po stranách dvě trubky spojené se sklenicemi 5 a 6. Na nich je vidět, že voda teče z kohoutku. Sklenice 7 se tedy nenaplní jako první. Zkontrolujte tedy, zda jsou všechny trubky funkční.

Našli jste správnou odpověď? To znamená, že máte dobré pozorovací a analytické schopnosti. Gratulujeme, jste génius!

Pokud se vám nepodařilo uhodnout správnou odpověď na tento test, podívejte se na řešení na obrázcích.

Řešení

© Simpujcka

 

První logické vysvětlení, které musíte mít, je, že právě potrubí, které je v nižší výšce, umožňuje rychlejší plnění skla po proudu. Protože je však potrubí vedoucí ke sklenici 5 ucpané, první sklenice, do které se dostane voda, je sklenice 6, a pak teprve sklenice 4. Takže sklenice, která se naplní jako první, je sklenice 4.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.