Vítejte » NOVINKY » IQ test: Vyřešte rovnici přesunutím jedné zápalky za méně než 10 sekund.

IQ test: Vyřešte rovnici přesunutím jedné zápalky za méně než 10 sekund.

Vyzkoušejte si tento matematický úkol a změřte svou inteligenci a schopnost řešit složité problémy.

Dnes vám představujeme tuto malou matematickou hádanku. Stačí, když rovnici opravíte přesunutím jediné zápalky. Je poměrně složitá, pouze 5 % lidí ji zvládne vyřešit za méně než 10 sekund.

Představujeme test IQ: vyřešte rovnici za méně než 10 sekund přesunutím pouze jedné zápalky

Testů IQ je na internetu velké množství a jsou populární již velmi dlouho. Jejich cílem je změřit vaše intelektuální schopnosti a zároveň se dobře pobavit.

Tento matematický úkol můžete řešit sami, s rodinou, přáteli nebo kolegy. Je to příležitost poměřit svou inteligenci s inteligencí svých přátel a rodiny.

Tato matematická hádanka je speciálně navržena tak, aby změřila vaše rozumové schopnosti. Pomáhá také zjistit úroveň vaší koncentrace a zbystřit logickou mysl.

Výchozí rovnice v této matematické hádance je 8 + 5 = 2.

© Simpujcka

 

Úkolem je přesunout pouze jednu shodu, aby byla správná. Pro zpestření IQ testu je třeba vyřešit ho za méně než 10 sekund bez podvádění. Je čas vyzkoušet si své deduktivní schopnosti a kreativitu.

Malá nápověda: k vyřešení hádanky je třeba sledovat poskytnuté informace. Musíte se také soustředit a zkoušet různé metody, dokonce i přemýšlet mimo rámec.

Odpovědi na matematickou hádanku 8 + 5 = 2 přesunutím pouze jedné zápalky

Tato matematická výzva je ideální k otestování vaší inteligence a porovnání s inteligencí vašich přátel. Vaším úkolem bylo správně vyřešit výchozí rovnici 8 + 5 = 2 za méně než 10 sekund a přitom přenést pouze jednu shodu.

Gratulujeme, pokud jste našli správnou odpověď v tomto čase a bez toho, abyste se na odpověď nejdříve podívali. Gratulujeme, pravděpodobně máte nadprůměrné IQ. Pro ty, kteří nenašli správnou odpověď, je zde vysvětlení, které vám pomůže porozumět.

Odpověď na rovnici 8 + 5 = 2 je zcela zřejmá, pokud máte smysl pro pozorování a logiku. Zápas, který bylo třeba přesunout, je na znaménku „+“. Pokud ji přesunete na číslo 5, získáte číslo 6. S touto novou hodnotou získáte novou rovnici: 8 – 6 = 2.

Odpověď na tuto hádanku najdete na obrázku, který vám podrobně ukáže řešení.

© Simpujcka

 

Nezapomeňte si vyzkoušet i složitější matematické úkoly, které prověří vaše schopnosti.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.