Vítejte » NOVINKY » IQ test: Vyřešte tento matematický problém přesunutím jedné zápalky a dokažte, že jste chytří!

IQ test: Vyřešte tento matematický problém přesunutím jedné zápalky a dokažte, že jste chytří!

Soustřeďte se a používejte základní matematické dovednosti.

Propadli jste v poslední době vášni pro IQ a osobnostní testy? Musíte uznat, že tyto aktivity jsou zábavné a pobaví vás.

Zejména proto, že tyto mozkové výzvy umožňují zhodnotit vaši inteligenci nebo osobnost. Dnes vám doporučujeme vyzkoušet si své kognitivní schopnosti. Bavte se!

IQ test: „Opravte tuto rovnici přesunutím jedné zápalky.

Hráli jste někdy matematické úlohy se zápalkami? Pokud ano, pak byste měli vědět, že k vyřešení této hádanky potřebujete rychlé a přesné myšlení.

Musíte se také soustředit a používat základní matematické dovednosti. Zvládnete to? Tak to dokažte!

Chcete-li provést tento test IQ, podívejte se nejprve na rovnici na následujícím obrázku: 5 + 4 = 7.

© Simpujcka

 

Je zřejmé, že tato rovnice je chybná. Vaším úkolem bude najít rovnováhu a správně ji nastavit. Za tímto účelem můžete přesunout zápas. Buďte opatrní, smíte přesunout pouze jednu zápalku. Než odpovíte, dobře si to rozmyslete.

IQ test: správná odpověď

Našli jste správnou shodu pro přesun, abyste tuto rovnici opravili? Jak dlouho vám trvalo vyřešit rovnici?

Pokud ano, svědčí to o vaší inteligenci. Test pro vás nebyl tak obtížný. Chcete se pustit do náročnějších matematických výzev?

Naštěstí máme na našich webových stránkách seznam IQ testů. Neváhejte navštívit naši platformu a najít výzvy, které odpovídají vaší úrovni IQ.

Pokud se vám naopak tento matematický rébus vyřešit nepodařilo, znamená to, že jste tentokrát nebyli dost chytří. Nezapomeňte pravidelně trénovat, abyste zlepšili své dovednosti. Podívejte se na obrázek níže, kde najdete řešení testu IQ.

© Simpujcka

 

Řešení

Špatná rovnice byla 5 + 4 = 7. Abyste mohli rovnici opravit, musíte přesunout jednu ze zápalek z čísla 5. Musíte vzít svislou zápalku, která je na levé straně čísla, a přesunout ji na pravou stranu tak, aby vzniklo číslo 3. Vezměte zápalku, která je na levé straně čísla, a přesuňte ji na pravou stranu. Tímto způsobem získáte správnou rovnici 3 + 4 = 7.

© Simpujcka

 

Teď, když jste pochopili logiku této hádanky, proč se o ni nepodělit se svými přáteli a rodinou? Vyzvěte své přátele a rodinu v tomto IQ testu. Pokud to nedokážou, můžete jim vysvětlit odpověď.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.