Vítejte » NOVINKY » IQ test: Vyřešte tuto rovnici za 10 sekund a zařaďte se mezi elitu

IQ test: Vyřešte tuto rovnici za 10 sekund a zařaďte se mezi elitu

Jen géniové dokázali tuto hádanku složit za méně než 10 sekund.

Matematika je považována za obtížnou a někdy pro většinu lidí nedostupnou. Přesto je to vynikající způsob, jak posoudit svůj inteligenční kvocient. Důkaz? Z lidí, kteří se pokusili vyřešit následující rovnici, uspěla jen hrstka.

Pouze elita dokáže vyřešit matematickou rovnici za 10 sekund. Chcete znát svůj status? Zveme vás k vyřešení této hádanky.

Jak vyřešit tento test?

V tomto testu jsou zobrazeny koláče, oplatky a dorty. Ačkoli jsou tyto sladkosti lákavé, je třeba je použít k výpočtu čísel. Po jejich sečtení dostanete číslo jako v matematických rovnicích.

Vaším cílem je vyřešit poslední rovnici. Tuto operaci byste měli zvládnout za 10 sekund a ani o jednu více.

© Simpujcka

 

Jste na tuto výzvu připraveni?

Tento test má stimulovat váš mozek, ale také zjistit, zda se v této situaci dokážete soustředit. Koneckonců se jedná o cvičení, které vyžaduje velké soustředění. Místo přemýšlení o lahůdkách musíte být schopni rychle najít odpověď. Zde je tedy několik rad: zhluboka se nadechněte, vyčistěte si hlavu, zůstaňte klidní a soustředění. Nezapomeňte si nastavit stopky.

Jaká je odpověď?

Našli jste jich 23? Ano, to je odpověď. Ve skutečnosti jste k získání tohoto výsledku museli nahradit koláče 4, oplatky 11 a dorty 3. To znamená, že jste museli nahradit koláče 3. Předchozí rovnice nám umožnily odvodit právě tato čísla.

Proto k získání těchto čísel stačí nejprve provést násobení, následně sčítání a získáte konečný výsledek, který je 23.

© Simpujcka

 

Vyřešili jste hádanku?

Byla tato rovnice snadná nebo obtížná? Na první pohled vypadá lákavě, ale ve skutečnosti tento test za 10 sekund zvládl jen málokdo. Úkoly, jako je tento, vyžadují velké soustředění a rychlé myšlení. Nebuďte proto v šoku, pokud neuspějete. Stále musíte cvičit a cvičit, abyste stimulovali svůj mozek a trénovali ho na rychlé myšlení.

Pokud se vám podařilo najít správný výsledek, gratulujeme! Patříte mezi elitu. Máte bystrou mysl, neochvějné soustředění a skvělou schopnost řešit problémy i pod velkým tlakem.

Zjistěte více o dalších testech IQ

Existují další testy IQ stejného typu a další, které jsou složitější. Pokud chcete jít dál, na stránkách na vás čeká spousta hádanek!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.