Vítejte » Jak odstranit slepené sklo?

Jak odstranit slepené sklo?

Složili jste si omylem brýle a teď je nechcete sundat? Nebojte se. Existuje více než jeden trik, jak to napravit.

Ukládání a skládání sklenic na sebe je pro mnohé z nás zvykem. Určitě ušetří místo ve spíži. Tento trik však není bez rizika. Může se stát, že se vám při vyndávání brýle zaseknou a vy je nemůžete vyndat jeden po druhém. Jedná se o velmi časté dilema, které však naštěstí má řešení. Existuje více než jeden trik, jak brýle uvolnit. Zde jsou některé z nich.

Řešení pro umyvadla s teplou vodou

Pokud na sobě leží dvě nebo více sklenic, je třeba se v první řadě vyvarovat jejich násilného roztahování. Mohlo by dojít k jejich rozbití a střepy by vás mohly pořezat. Chcete-li je bezpečně odstranit, můžete vyzkoušet metodu umyvadla s horkou vodou.

Spodní sklenici ponoříte do umyvadla a do horní sklenice vložíte kostky ledu. Tím dojde k tepelnému šoku, který způsobí rozbití obou sklenic. Jedná se o velmi účinné řešení pro vaše skleněné nádoby. Kvůli tenkosti materiálu však není vhodný pro modely krystalů.

Roztok rostlinného oleje

Dalším trikem je potřít a namazat okraj spodní sklenice trochou oleje ze semínek. Poté se snažte vytlačit horní část pomalými krouživými pohyby kolem naolejované oblasti. Snažte se produkt rozetřít po styčné ploše mezi oběma skly nakláněním ve všech směrech. V případě potřeby můžete olej mezi oběma sklenicemi rozetřít nožem. Postupujte opatrně, aby nedošlo ke zranění. Postupujte postupně, dokud nebude možné horní sklo vyjmout.

Roztok prostředku na mytí nádobí

Jedná se o techniku, která se řídí stejným principem jako technika s olejem ze semen. Měli byste postupovat stejným způsobem, ale dávejte pozor, abyste nepoužili příliš mnoho. Tím zabráníte tomu, aby brýle příliš klouzaly a vyklouzly vám z prstů. Abyste tomu zabránili, můžete je přidržet zabalením do silné látky. Měli byste také vědět, že prostředek na mytí nádobí vám může v kuchyni pomoci i jinak. Můžete jej například smíchat s dalšími produkty a účinně tak vyleštit pánve.

Ať už se rozhodnete použít pánev s vodou, nebo metodu mazání, vždy nezapomeňte postupovat klidně a opatrně.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.