Vítejte » NOVINKY » Jak ošetřit zahradu proti housenkám procesí?

Jak ošetřit zahradu proti housenkám procesí?

Zjistěte, jak přirozeně ošetřit zahradu proti housenkám housenek pomocí našich jednoduchých a účinných tipů pro zahradu. Naučte se, jak těmto škodlivým škůdcům předcházet a jak je eliminovat pomocí přírodních prostředků.

Housenky procesí mohou být na zahradě a v trávníku skutečnou nepříjemností. Tito malí brouci mohou způsobit značné škody a často je obtížné je odstranit.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných tipů, jak se s housenkami v zahradě vypořádat. V tomto článku vám poradíme, jak ošetřit zahradu proti housenkám processionary a ochránit vaši zeleň před škodami, které mohou způsobit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Náš dům (@nasdummag)

Co jsou to procesní housenky?

Housenky procesí jsou býložravý hmyz z čeledi motýlokřídlých (Lepidoptera). Vyznačují se kolektivním migračním chováním, tzv. procesím, při kterém se pohybují v přímých liniích a hledají místo ke kuklení.

Jsou také známé svými žahavými chloupky, které jsou pro člověka a domácí zvířata velmi dráždivé. Housenky procesí se vyskytují především ve středomořských oblastech a jsou nejaktivnější v letních měsících.

Proč ošetřovat zahradu proti housenkám procesí? Housenky procesí jsou nebezpečné, protože přenášejí nemoci a parazity, které mohou být přeneseny na člověka a zvířata. Mohou také přenášet oční a respirační infekce a dokonce způsobovat kožní alergie.

Kromě toho mohou jejich toxické výměšky poškodit rostliny a stromy. Jejich hedvábná vlákna mohou blokovat přívod vzduchu a ohrožovat veřejné zdraví a životní prostředí. Proto je velmi důležité chránit zahrady před těmito škůdci.

Jaké jsou metody boje proti housenkám procesí?

Při boji s housenkami procesionářů je důležité včas zasáhnout a zvolit správné ošetření. Proti housenkám procesí se používají různé fyzikální nebo chemické metody, které se volí podle velikosti populace, kterou je třeba zlikvidovat, a/nebo podle vlastností napadeného místa.

  • Fyzické metody: zahrnují ruční odstraňování hnízd a kukel, rozdupávání půdy, aby se housenky rozdrtily, nebo vysávání hnízd pomocí vysavače.
  • Chemické metody: zahrnují postřik napadených stromů insekticidem. Před použitím insekticidů se doporučuje vyhledat odbornou radu.

Kromě toho zůstává nejúčinnější metodou pro snížení populace housenek kovaříků ničení kukel, které se vytvářejí od konce června do konce července. Kukly lze spálit nebo zakopat do hloubky nejméně 30 cm.

V neposlední řadě lze zvážit i použití sítě proti housenkám, která zabrání jejich přístupu k větvím stromů. Tato síť je přizpůsobitelná všem typům kmenů a lze ji snadno instalovat.

Závěrečná opatření v případě housenek kříska obecného

Housenky procesí jsou velmi nebezpečný hmyz, a proto je důležité přijmout správná opatření, aby se zabránilo kontaktu s nimi. Důrazně se nedoporučuje dotýkat se jich nebo s nimi manipulovat, protože jejich žahavé chloupky mohou způsobit silné podráždění a bolest.

Kromě toho je důležité omezit přístup do oblastí napadených housenkami procesionářů, protože jejich jedovatým chloupkům nezřídka podléhají domácí i volně žijící zvířata. V neposlední řadě je také nezbytné sledovat zdravotní stav všech členů domácnosti a při podezření na příznaky rychle jednat.

Lze shrnout, že při pobytu v blízkosti zdroje napadení housenkami procesory je nutná optimální ostražitost. Lidé a zvířata by se měli držet co nejdále od míst, kde se tento druh hmyzu může vyskytovat, měli by být pod dohledem svého zdravotního stavu a neměli by se housenek dotýkat ani s nimi manipulovat, aby nedošlo k jejich poranění nebo podráždění.

S těmito radami pro zahradu jste nyní dobře vybaveni pro boj s housenkami procesory. Používání biocidů nebo přírodních přípravků, stejně jako čištění napadených ploch a odstraňování trusu, jsou účinnými způsoby, jak omezit výskyt housenek. Je důležité mít na paměti, že ošetření by nemělo být prováděno v období hnízdění a že zásahy by měl provádět odborník.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.