Vítejte » NOVINKY » Jak používat jedlou sodu k čištění domu?

Jak používat jedlou sodu k čištění domu?

Vyčistěte svůj domov snadno pomocí jedlé sody! Objevte naše 4 rychlé a snadné tipy na čištění podlah, oken a dokonce i potrubí.

Jedlá soda je zázračným prostředkem pro čištění domácnosti a je poměrně levná. Je velmi univerzální a lze ji použít k čištění stěn, podlah, nábytku, umyvadel, a dokonce i k dezodorizaci předmětů.

V tomto článku vám poskytneme 4 tipy, jak používat jedlou sodu k čištění domácnosti. Uvidíte, jak užitečný může být tento produkt při úklidu vaší domácnosti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kuhajnet (@kuhajnet)

Použití jedlé sody k čištění pracovních desek

Jedlá soda je velmi účinnou alternativou pro čištění pracovních desek. Je levná, snadno dostupná a nabízí uspokojivé výsledky. Chcete-li vyčistit pracovní desku pomocí jedlé sody, jednoduše smíchejte polévkovou lžíci s teplou vodou a opláchněte čistou vodou. Pracovní desku můžete také hojně posypat jedlou sodou a nechat ji několik minut působit, než ji opláchnete čistou vodou.

Jedlá soda je netoxická a bezpečná pro většinu povrchů, takže se jedná o oblíbenou metodu čištění pracovních desek. Jedlou sodu můžete také kombinovat s citronovou šťávou nebo bílým octem, abyste získali ještě silnější čisticí prostředek.

Použití jedlé sody k čištění plastových povrchů

Jedlá soda je velmi užitečná při čištění plastových povrchů. Je poměrně jemná a nepoškodí povrch. Pro účinné čištění stačí smíchat malé množství jedlé sody s trochou vody a rozetřít ji po celém povrchu hadříkem nebo houbičkou. Důležité je dobře opláchnout čistou vodou, abyste odstranili všechny zbytky. Povrch pak můžete otřít čistým suchým hadříkem a dokončit tak čištění.

Jedlá soda je vynikající přírodní produkt, který neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, takže je bezpečnou a účinnou alternativou pro čištění plastových povrchů. Snadno se používá, je úsporná a velmi praktická pro dosažení lesklých výsledků bez námahy.

Použití jedlé sody k čištění skleněných povrchů

Použití jedlé sody je velmi účinnou metodou čištění skleněných povrchů. Jedná se o jednoduchou, úspornou a ekologickou metodu, která vyžaduje pouze několik základních ingrediencí. K čištění skleněných povrchů smíchejte lžičku jedlé sody se 2 šálky teplé vody a několika kapkami tekutého mýdla.

Tento roztok naneste na skleněný povrch čistým měkkým hadříkem. Pro dosažení dokonalého výsledku opláchněte čistou vodou.

Můžete také použít samotnou jedlou sodu: jednoduše ji nasypte na skleněný povrch a otřete jej měkkým vlhkým hadříkem. Výsledkem bude bezvadný povrch beze šmouh a skvrn.

Zde je několik dalších tipů pro čištění skleněných povrchů:

  • Po každém mytí otřete skleněné povrchy utěrkou z mikrovlákna, zabráníte tak usazování chemikálií ve vodě.
  • Skleněné povrchy čistěte zředěným bílým octem, který jim dodá extra lesk.
  • Používejte přírodní neabrazivní prostředky, jako je citronová šťáva nebo jedlá soda.

K deodorizaci koberců a předložek použijte jedlou sodu.

Jedlá soda je univerzální a velmi účinný prostředek pro údržbu a čištění domácnosti. Nejenže dokáže vyčistit pracovní desky, plastové povrchy a skleněné plochy, ale lze ji použít i k dezodorizaci koberců. Navíc se jedná o bezpečný a levný výrobek, který je k dostání ve všech supermarketech.

Chcete-li dezodorizovat koberce a předložky, posypte je hojně jedlou sodou. Před vysáváním nechte přípravek několik hodin působit. Zjistíte, že soda pohltila prach a pachy. V případě potřeby můžete postup opakovat.

Jedlá soda může být také vynikajícím způsobem, jak ošetřit skvrny na koberci. Zřeďte ji s trochou teplé vody, abyste vytvořili pastu, a směs naneste přímo na skvrnu. Nechte ji několik minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Poté použijte měkký hadřík, který absorbuje vlhkost.

Jedlá soda je univerzální a velmi účinný prostředek pro čištění vaší domácnosti. Je netoxická a lze ji použít téměř kdekoli. Tyto 4 tipy vám poskytly nápady, jak ji použít, abyste si usnadnili úklid a vrátili své domácnosti její původní krásu.

Pokud tedy hledáte přírodní produkt, který neobsahuje škodlivé chemikálie, je jedlá soda ideálním řešením.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.