Vítejte » NOVINKY » Jak prát péřové bundy a kabáty v pračce, aby zůstaly jako nové?

Jak prát péřové bundy a kabáty v pračce, aby zůstaly jako nové?

Naučte se, jak bezpečně prát péřové bundy a kabáty v pračce pomocí těchto jednoduchých a účinných domácích tipů. Zjistěte, jak prodloužit životnost svých oblíbených věcí!

O bundy a kabáty je důležité pečovat, protože je nosíme často po celý rok. Tyto oděvy jsou obvykle vyrobeny z materiálů, které nesnášejí intenzivní praní.

Naštěstí je možné je bezpečně a účinně vyprat v pračce. V tomto článku vám poradíme, jak péřové bundy a kabáty účinně vyprat v pračce.

Ochrana a příprava péřových bund a kabátů

Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením při praní péřových bund a kabátů, měli byste nejprve učinit několik opatření. Před vložením do pračky zkontrolujte, zda na nich nejsou skvrny nebo nečistoty, které je třeba ošetřit.

Velmi důležité jsou také štítky, na kterých je třeba pečlivě přečíst, zda je lze prát v ruce nebo v pračce. Pokud je vaše péřová bunda vyrobena z prachového peří, měly by být před vložením do pračky uzavřeny všechny zipy a kapsy. A konečně, nejlepší je prát je naruby, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Používejte správné nastavení pračky

Při praní péřových bund a kabátů je důležité zvolit správné nastavení pračky. Musíte určit typ tkaniny a úroveň znečištění, abyste mohli použít vhodný cyklus. Většina bund je vyrobena z polyesteru a nylonu, proto je vhodné použít šetrný, chladný cyklus.

Pokud je bunda nebo péřová bunda velmi znečištěná, můžete použít horký cyklus, ale ujistěte se, že pračku nepřetěžujete, aby nedošlo k poškození tkaniny. Nezapomeňte také přidat vhodný prací prostředek, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Vědět, co při praní nedělat

Při praní péřových bund a kabátů se vyvarujte některých postupů, abyste je udrželi v dobrém stavu. Zaprvé se vyvarujte jejich míchání s hrubým oblečením nebo obuví, které by je mohly poškodit. Kromě toho se doporučuje neprat péřové bundy a kabáty v příliš horké nebo příliš studené vodě, protože to může poškodit tkaninu.

Měli byste se také vyhnout jejich žehlení, protože to poškozuje nepromokavou vrstvu. V neposlední řadě je důležité nepoužívat drsné chemikálie, protože by mohly poškodit tkaninu a barvu. Zde je seznam věcí, kterým je třeba se při praní péřových bund a kabátů vyhnout:

  • Míchání s hrubým oblečením nebo obuví
  • praní v příliš horké nebo příliš studené vodě.
  • žehlení
  • Používání drsných chemikálií

Použijte tipy, jak udržet péřové bundy a kabáty jako nové.

Není vždy snadné udržet bundy a kabáty v perfektním stavu. Několik jednoduchých tipů vám však může pomoci zachovat jejich vlastnosti a zajistit, aby byly stejně příjemné a měkké jako první den.

Prvním tipem je jejich pravidelné čištění měkkým kartáčem, který odstraní nečistoty, prach, žmolky a chlupy. Na vlněné výrobky je nejlepší kartáč s tvrdými štětinami a na péřové nebo péřové výrobky kartáč se štětinami.

Za druhé je důležité udržovat vybavení. Jednou ročně zkontrolujte všechny švy, zipy a okraje, abyste se ujistili, že jsou v dobrém stavu a nemají žádné trhliny nebo odlupování. Pokud ano, je čas podniknout kroky k výměně nebo opravě těchto částí.

A konečně, pokud skladujete bundy a kabáty po delší dobu, ujistěte se, že jsou před odložením čisté. Zvažte také použití látkových pytlů, které je budou po celý rok chránit před vlhkostí a nečistotami.

Dodržováním těchto jednoduchých rad můžete snadno udržet své péřové bundy a kabáty déle jako nové a ještě více si je užít!

Péřové bundy a kabáty lze účinně prát v pračce. Oděvy by se měly prát s jemnými přípravky a při vhodných teplotách. Kromě toho je důležité zvolit jemný cyklus, aby nedošlo k poškození oblečení.

Důležitou roli v trvanlivosti a péči o péřové bundy a kabáty může hrát také sušení. Dodržováním těchto jednoduchých rad získáte vše, co potřebujete k úspěšné péči o péřové bundy a kabáty.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.