Vítejte » DOMOV A ZAHRADA » Jak přelakovat dřevěný nábytek bez broušení?

Jak přelakovat dřevěný nábytek bez broušení?

Zjistěte, jak přelakovat dřevěný nábytek bez broušení díky našim jednoduchým a snadno použitelným tipům pro domácnost! Naučte se správné techniky pro kvalitní nátěr.

Máte dřevěný nábytek , který potřebuje osvěžit? Nemusíte ho brousit, abyste ho mohli znovu natřít! Postupujte podle těchto tipů a zrenovujte svůj dřevěný nábytek, aniž byste ztratili jeho přirozený půvab. Zjistěte, jak přelakovat nábytek bez broušení a získat profesionální výsledek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle (@michellebartonathome)

Připravte si nábytek

Před přelakováním je nezbytné nábytek připravit. Začněte tím, že ho vyčistíte a odstraníte všechny staré nátěry. Pokud je nábytek ve špatném stavu, může být nutné obrousit všechny poškozené povrchy, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Jakmile je vše čisté a suché, je čas nanést podkladový nátěr.

Nanesení podkladového nátěru

Před nanesením barvy je velmi důležité připravit nábytek k natírání nanesením podkladového nátěru . Ten je nezbytný pro získání dokonale hladkého a rovnoměrného povrchu a také pro ochranu dřeva a zvýšení jeho odolnosti vůči vlhkosti. Podkladový nátěr je k dispozici v několika povrchových úpravách v závislosti na typu povrchu: matný, saténový nebo lesklý. Je důležité vybrat si strukturu, která nejlépe vyhovuje vašemu projektu. V závislosti na povaze povrchu a klimatických podmínkách budete muset nanést více nebo méně vrstev, abyste získali kus nábytku dokonale připravený k lakování.

Výběr správné barvy

Chcete kusu nábytku vdechnout nový život tím, že ho znovu natřete? Pro dosažení nejlepších výsledků je nezbytné zvolit správnou barvu. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  • Povrch : na nelakované dřevo použijte akrylovou nebo glyceroftalovou barvu. Pokud je nábytek lakovaný, použijte barvu na olejové bázi.
  • Vzhled : matný, saténový nebo lesklý? Zvolte ten, který nejlépe odpovídá dekoraci vašeho interiéru.
  • Barva : zvolte odstín, který odpovídá místnosti, v níž bude instalován.
  • Kvalita : pokud chcete mít dokonalý a dlouhotrvající povrch, zvolte profesionální barvu.

Před nákupem neváhejte požádat prodejce o radu ohledně barvy nejvhodnější pro váš projekt. Jakmile najdete to, co hledáte, můžete přejít k další fázi a aplikovat barvu!

Naneste barvu

Posledním krokem při oživování vašeho nábytku je nanesení barvy . To by mělo být poměrně snadné, pokud jste nábytek dobře připravili a nanesli podkladový nátěr. Než začnete, ujistěte se, že je nábytek zcela suchý a čistý, a použijte barvu, která je vhodná pro váš typ nábytku a váš vkus. Je důležité nanášet barvu v dobře větraném prostoru, protože chemické látky mohou být zdraví škodlivé. K nanášení barvy můžete použít váleček nebo štětec, v závislosti na typu povrchové úpravy, kterou chcete. Začněte s nátěrem okrajů a rohů nábytku a poté hladkými, rovnoměrnými tahy natřete celý kus. Používáte-li váleček, snažte se nenanášet příliš velké množství barvy, aby nedocházelo k jejímu hromadění. V případě potřeby můžete po několika hodinách nanést druhou vrstvu. Po nanesení veškeré barvy počkejte několik dní, než začnete s nábytkem manipulovat, aby mohl řádně zaschnout a zpevnit se. Nakonec můžete dřevěný nábytek přetřít bez broušení díky těmto domácím tipům . Ušetříte tak peníze, protože broušení může být drahé. Pokud se budete řídit těmito tipy, bude váš nábytek krásně přelakovaný a znovu použitelný.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.