Vítejte » NOVINKY » Jak se zbavit zápachu česneku? 3 účinné tipy

Jak se zbavit zápachu česneku? 3 účinné tipy

Zbavte se zápachu po česneku pomocí těchto 3 jednoduchých domácích tipů. Naučte se vyrábět kofein, používat domácí produkty, odstraňovat česnek a nechat otevřené dveře a okna.

Uvařili jste chutný česnekový pokrm, ale všimli jste si, že se vám na rukou a v kuchyni drží jeho vůně? Nepropadejte panice! Existují jednoduché a přírodní tipy, jak tento neodbytný zápach odstranit.

V tomto článku vám prozradíme 3 domácí tipy, jak se zbavit česnekového zápachu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Biozajímavosti (@biozajimavosti)

Pochopení toho, proč je česnekový zápach tak přetrvávající

Zápach česneku je tak přetrvávající, protože obsahuje těkavé sirné sloučeniny, které se uvolňují při drcení, krájení nebo sekání česneku. Tyto sloučeniny síry jsou těkavé, což znamená, že se mohou snadno odpařovat a šířit do ovzduší.

Toto šíření do ovzduší může mít za následek velmi silný a přetrvávající zápach. Kromě toho, když se tyto sloučeniny síry dostanou do kontaktu s vaší pokožkou, vstřebávají se do pórů a nesou s sebou stejný zápach.

Přestože jsou sirné sloučeniny zodpovědné za přetrvávající česnekový zápach, existují způsoby, jak tento zápach omezit. K zamaskování česnekového aroma lze použít bylinky a koření, například bazalku nebo rozmarýn.

K odstranění zápachu mohou přispět i speciální přípravky na mytí rukou, zatímco silný zápach z domácnosti vám pomohou odstranit silné přípravky pro domácnost.

1 – K zamaskování zápachu použijte bylinky a koření

Existuje mnoho bylinek a koření, které lze použít k zamaskování nepříjemného zápachu česneku. Například tymián, rozmarýn, saturejka a šalvěj jsou běžné přísady, které lze přidat do receptu, aby pomohly zamaskovat zápach česneku.
Do receptu lze přidat také koření, jako je kmín, paprika, muškátový oříšek a kurkuma, které pomáhají vyrovnat pachy a dodávají chuť. Kromě toho lze použít cibulový prášek a sůl, které dodají receptu větší hloubku.

Kromě těchto bylinek a koření můžete také zkusit použít běžné výrobky, které jsou známé svou schopností maskovat pachy. Například bílý ocet je známý svými čisticími a dezodoračními vlastnostmi. Jeho malé množství můžete přidat do receptu, abyste účinně zamaskovali zápach česneku. Podobně citrusové plody, jako jsou citrony a limetky, obsahují esenciální oleje, které lze použít k neutralizaci pachů.

2 – Umyjte si ruce speciálními přípravky

Při přípravě pokrmů s česnekem je důležité podniknout zvláštní kroky k odstranění zápachu. Jedním z těchto opatření je mytí rukou speciálními přípravky. Speciální přípravky obvykle obsahují složky, které odstraňují allylsulfid, který je hlavním důvodem, proč česnekový zápach zůstává tak přetrvávající.

Je však důležité si uvědomit, že speciální přípravky neslouží pouze k čištění česnekového zápachu z rukou. Existují také přípravky, které neutralizují jiné odolné pachy, například pachy z ryb nebo paprik. Vždy je dobré se před nákupem podívat na etiketu výrobku, abyste se ujistili, že jste si pořídili ten správný produkt.

Zde je několik příkladů speciálních výrobků, které lze použít k mytí rukou a odstranění zápachu po česneku:

  • Mýdlo s citronovou mátou
  • Antibakteriální gel s esenciálním olejem
  • Bylinné mycí rukavice
  • Mýdlo s vůní levandule

Používáním těchto výrobků zajistíte, že vaše ruce budou čisté a zbavené jakéhokoli přetrvávajícího zápachu.

3 – Používejte silné výrobky pro domácnost

Pokud je zápach česneku příliš silný a přetrvávající, můžete proti němu vždy použít silné domácí produkty. Dezinfekční prostředky, čisticí prostředky na bázi bělidel nebo silné čisticí prostředky jsou velmi účinné při odstraňování nepříjemného zápachu.

Ačkoli jsou tyto produkty velmi užitečné, mohou být žíravé a mělo by se s nimi zacházet opatrně. Při jejich používání je vhodné nosit ochranné rukavice a dobře větrat místnost.

Další možností je použít k odstranění zápachu vysavač. Můžete jím přejet po povrchu a podél lišt, kde se zápach nachází. Kromě toho můžete na postižená místa nastříkat roztok vody a bílého octa, abyste neutralizovali zápach česneku.

A nakonec, pokud nic nezabere, můžete nárazově vyvětrat otevřením oken a dveří, aby zatuchlý vzduch nahradilo zdravější ovzduší.

Uvedené 3 domácí tipy mohou pomoci zbavit se nepříjemného zápachu česneku, ale je také důležité přijmout preventivní opatření, aby se zápach dále nešířil. Doporučuje se mýt si ruce, kuchyňské náčiní a povrchy, na kterých jste manipulovali s česnekem. Domácí tipy jsou jednoduché a mohou být účinné při rychlém zbavování se nepříjemného zápachu a udržování čisté a zdravé kuchyně.


 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.