Vítejte » Jak snadno otevřít plechovku bez otvíráku?

Jak snadno otevřít plechovku bez otvíráku?

Podívejte se na tento jednoduchý tip, jak otevřít konzervy bez otvíráku. Ještě lépe se podívejte, co dělat, když se otevírací karta ulomí.

Ať už se jedná o konzervu tuňáka nebo luštěnin, existuje více než jeden způsob, jak konzervu otevřít, když nemáte otvírák na konzervy a záklopka je zlomená. S naším dnešním tipem vám to zabere méně času, než kolik potřebujete na to, abyste se dostali přes své plechovky. Potřebujete pouze nůž nebo lžíci. Podle tohoto průvodce zjistíte, jak na to.

Trik se lžící

Ocitnout se bez otvíráku na konzervy a s hliníkovou plechovkou bez ouška se může stát každému. To, že stojíte před zdí, však neznamená, že toto dilema nemá řešení a že skončíte s prázdným žaludkem. Lze ji snadno otevřít lžící. Podívejte se, jak na to.

Nejprve je třeba vybrat pevnou a stabilní lžíci, která se při sebemenším tlaku neohne. Preferujte modely bez plastových rukojetí. Poté do okraje plechovky udělejte nožem malý otvor o průměru asi 2 cm. Pak vezměte lžíci uprostřed a špičku položte nad otvor. Dbejte na to, aby konkávní část lžíce směřovala k vnější straně víka plechovky. Nyní zasuňte lžíci do štěrbiny nože a jezděte s ní po obvodu plechovky, dokud víko nepůjde zcela vytáhnout.

Když už mluvíme o užitečných kuchyňských pomůckách, věděli jste, že potravinovou fólii můžete použít více než jedním způsobem.

Trik s nožem

Stejně jako lžíci můžete i nůž použít k otevření plechovky bez záložky. K tomu si pořiďte malý kuchyňský nůž se špičatou špičkou. Buďte opatrní, protože na rozdíl od lžíce se zaoblenými konci se při této metodě můžete snadno zranit. Správné použití vyžaduje určitou zručnost.

Konkrétně umístěte krabici na rovnou, pevnou pracovní plochu. V jedné ruce držte nůž a v druhé krabici. Pokuste se vytvořit otvory na okrajích krabice, jeden po druhém. Pak vložte nabroušenou čepel nože do jedné z vytvořených drážek a proveďte pákový pohyb. Poté opatrně zvedněte víko plechovky. Musíte být opatrní, protože tento zubatý kovový kruh vám může snadno poranit ruku.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.