Vítejte » Jak vyčistit a vyprat sprchový závěs?

Jak vyčistit a vyprat sprchový závěs?

Naučte se, jak snadno čistit, prát a udržovat sprchový závěs pomocí těchto jednoduchých a účinných domácích tipů! Snadno tak získáte čistý a svěží závěs.

Pokud máte sprchové závěsy, které potřebují trochu lásky, jste na správném místě. V tomto článku se s vámi podělíme o několik tipů, jak účinně čistit a prát sprchové závěsy.

Ať už se jedná o jednoduché čištění, nebo o pořádnou proměnu, ukážeme vám, jak to udělat co nejlépe. Přečtěte si tedy pozorně tyto tipy, abyste se dozvěděli, jak pečovat o svůj sprchový závěs!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanytol CZ (@sanytol_cz)

Příprava sprchového závěsu

Než začnete s čištěním a údržbou sprchového závěsu, je nutné jej řádně připravit. Prvním krokem je sejmout závěs z vaničky nebo tyče a pověsit jej na provaz nebo věšák, aby uschl a rozložil se.

Jakmile je závěs zcela suchý, pečlivě jej zkontrolujte, zda na něm nejsou skvrny, poškozené popruhy nebo měkké háčky. Pokud si všimnete jakýchkoli problémů, je nejlepší koupit novou záclonu, než se pokusíte vyčistit tu starou. Jakmile je záclona připravena k čištění, můžete přejít k dalšímu kroku.

Čištění vodou a mýdlem

Čištění vodou a mýdlem je prvním krokem k udržení čistoty sprchového závěsu. Použijte jemné, neabrazivní mýdlo a hadřík, který nepouští vlákna. Abyste zabránili vzniku odolných skvrn a nečistot, otřete závěs vlhkým hadříkem po každém použití.

Poté jej důkladně opláchněte čistou vodou, abyste odstranili veškeré stopy mýdla. Záclonu vysušte zavěšením na volném vzduchu, abyste zabránili vzniku plísní. U tenčích tkanin můžete použít fén, abyste urychlili dobu sušení.

Praní a sušení v pračce

Sprchový závěs můžete prát v pračce, je však důležité dodržovat pokyny výrobce. Obecně se doporučuje prát ji v horké vodě o teplotě maximálně 30 °C a používat jemný prací prostředek na jemné prádlo. Můžete také použít speciální prací prostředek na sprchování. Poté můžete :

  • Vložte závěs do pračky s krátkým pracím cyklem.
  • Záclonu pověste na volné prostranství nebo ji usušte v sušičce.
  • Přidejte ručník, abyste snížili tření.
  • Nepoužívejte bělidla ani změkčovadla tkanin.

Sušení na vzduchu je vhodnější, protože zabraňuje pomačkání a deformaci látky. Po uschnutí můžete záclonu vyžehlit při mírné teplotě, abyste odstranili záhyby a pomačkání.

Pravidelná údržba pro udržení čistoty záclony

Pravidelná údržba je nezbytná pro udržení sprchového závěsu v dobrém stavu a čistotě. Měli byste jej čistit každých čtrnáct dní. K mytí závěsu používejte jemné mýdlo a důkladně jej opláchněte čistou vodou.

Závěs můžete také vyprat v pračce, použijte šetrný cyklus, bez změkčovadel a nechte ho uschnout na vzduchu, vyhněte se sušičce, protože by ho mohla poškodit. Pokud objevíte skvrny, použijte jemný odstraňovač skvrn a před použitím přípravku na celý povrch jej vyzkoušejte na skrytém místě.

Abyste zabránili tvorbě plísní, pravidelně záclonu postříkejte přípravkem proti plísním.

Aby byl sprchový závěs v dobrém stavu a hygienický, je důležité jej pravidelně čistit a prát. Tyto domácí tipy jsou praktické a snadno proveditelné a pomohou vám dosáhnout optimálních výsledků. Pro dosažení maximální účinnosti je možné použít i specifické přípravky.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.