Vítejte » NOVINKY » Jak vyčistit kresby fixem nebo tužkou na zdi?

Jak vyčistit kresby fixem nebo tužkou na zdi?

Pomocí našich praktických tipů zjistíte, jak snadno a efektivně vyčistit kresby fixem nebo tužkou na stěnách vašeho domova. Zjistěte, jak používat přírodní nebo chemické přípravky k odstranění skvrn, aniž byste poškodili stěny.

Děti jsou někdy velmi kreativní… a někdy to může vyústit v kresby na stěnách. Pokud vás zajímá, jak tyto kresby snadno a rychle vyčistit, pak jste na správném místě!

V tomto článku se s vámi podělíme o několik domácích tipů na čištění kreseb fixem nebo pastelkami na stěnách.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Manai (@maria_manai1)

Používejte mýdlo a vodu

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob čištění povrchu je použití vody a mýdla. Jednoduše navlhčete hadřík roztokem mýdla a vody a jemně povrch otřete. Po odstranění nečistot se doporučuje opláchnout dalším vlhkým hadříkem, aby na povrchu nezůstaly žádné zbytky. Tato metoda je velmi účinná, bezpečná a levná.

Čištění směsí jedlé sody a vody

Jedlá soda je levný a účinný způsob čištění mnoha povrchů. Smícháním jedlé sody s vodou získáte pastu, kterou můžete nanést na čištěný povrch.

Lze ji použít k odstranění skvrn, odmaštění nábytku a dokonce i k odstranění zápachu. Pastu lze na povrch nanášet vlhkým hadříkem nebo houbou.

Pro větší účinnost můžete pastu nechat několik minut působit a teprve poté potřít čištěný povrch. Po odstranění skvrny ji jednoduše opláchněte vodou a máte hotovo!

Použití zubní pasty k odstranění skvrn

Zubní pasta může být dobrým řešením pro odstranění některých skvrn. Je snadno dostupná, levná a bezpečná pro povrchy. Nefunguje však na všechny skvrny a může také poškodit povrch, pokud je příliš abrazivní. Zde je několik tipů pro čištění pomocí zubní pasty:

  • Než začnete čistit, vyzkoušejte to na malé ploše. Zkontrolujte, zda zubní pasta nepoškozuje povrch.
  • Skvrnu navlhčete.
  • Naneste malé množství zubní pasty na hadřík.
  • Skvrnu jemně otřete.
  • Opláchněte a osušte čistým hadříkem

Je důležité si uvědomit, že tento typ čištění může být velmi abrazivní a není vhodný pro všechny povrchy. Používejte jej pouze na povrchy, které nejsou citlivé na lehké odření, a před pokračováním vždy vyzkoušejte na malé ploše.

Zkuste povrch vyčistit alkoholem

Alkohol může být velmi účinný při čištění různých povrchů. Tato metoda je velmi pohodlná, protože se rychle a snadno aplikuje, nevyžaduje mnoho vybavení a lze ji použít na širokou škálu povrchů. Při použití třecího alkoholu se ujistěte, že je zředěný vodou, protože použití čistého alkoholu se nedoporučuje. Po naředění naneste přípravek na čištěný povrch a nechte jej několik minut působit.

Poté jemně otřete měkkým hadříkem nebo neabrazivní houbou a opláchněte čistou vodou. Alkohol je ideální pro čištění žulových desek, nerezových dřezů a mramorových podlah.

Je však důležité si uvědomit, že alkohol by se neměl používat na křehké nebo citlivé povrchy, jako je dřevo, kůže, linoleum a sklo. Pokud se snažíte odstranit odolné skvrny nebo chcete vyčistit křehký povrch, je lepší použít jiný vhodnější přípravek. Obecně platí, že alkohol je velmi účinný při odstraňování skvrn a čištění běžných povrchů.

Jednoduché triky, jak se doma zbavit stop po pastelkách na zdi, mohou být velmi účinné. Nejrychlejší a nejjednodušší metodou je použití měkkého hadříku a teplé vody, ale velmi užitečná může být také jedlá soda, alkohol, citronová šťáva a olivový olej. Vyzkoušejte je všechny, abyste našli ten, který na vaši zeď funguje nejlépe!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.