Vítejte » NOVINKY » Jak vyčistit mastnou skvrnu na oblečení?

Jak vyčistit mastnou skvrnu na oblečení?

Objevte 4 praktické tipy, jak snadno odstranit mastné skvrny z oblečení. Použijte běžné produkty a přírodní metody a navraťte svému oblečení původní vzhled!

Všichni jsme to zažili: mastná skvrna na oblečení, kterou se zdá nemožné odstranit. Naštěstí existuje několik domácích tipů, které vám pomohou mastnou skvrnu vyčistit a vaše oblečení bude vypadat jako nové. V tomto článku se s vámi podělím o 4 domácí tipy na odstranění mastné skvrny z oblečení.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Jeeves New York (@jeeves_ny)

Používejte mýdlo na ruce

Mýdlo na ruce je jedním z nejčastěji používaných prostředků na mytí rukou. Je vyrobeno z přírodních složek, které jsou nejen vhodné pro pokožku, ale také účinné při odstraňování nečistot a bakterií.
Nejlepších výsledků dosáhnete, když si budete ruce mýdlem na ruce mýt alespoň 20 sekund. Po dokončení mytí rukou je důkladně opláchněte teplou vodou, abyste odstranili všechny zbytky mýdla, a osušte je čistým ručníkem nebo vysoušečem rukou.

Použijte jedlou sodu

Jedlá soda je velmi účinný odstraňovač skvrn v domácnosti a může být obzvláště užitečná pro hůře čistitelné skvrny. Chcete-li ji správně použít, musíte smíchat jeden díl jedlé sody s jedním dílem vody, dokud nevznikne pasta.
Poté ji naneste přímo na skvrnu a nechte působit hodinu. Poté skvrnu vydrhněte vlhkou houbou a směs odstraňte.

Po odstranění jedlé sody byste měli vidět, že je skvrna mnohem světlejší. Pokud není zcela odstraněna, můžete postup opakovat, dokud nebude skvrna zcela odstraněna.

Ošetření skvrny bílým octem

Pokud hledáte přirozenější způsob čištění skvrn, může být nejlepší volbou bílý ocet. Je velmi účinný při odstraňování odolných skvrn a lze jej použít na většinu tkanin a povrchů. K tomu můžete :

  • Smíchejte jednu sklenici bílého octa s jedním litrem teplé vody.
  • Roztok nalijte na potřísněné místo a nechte několik minut působit.
  • Opláchněte čistou vodou a poté osušte

Můžete také použít směs jednoho dílu bílého octa, jednoho dílu vody a jednoho dílu prostředku na mytí nádobí. Naneste ji přímo na skvrnu, jemně ji rozetřete vlhkou houbou a opláchněte čistou vodou. Poté tkaninu vysušte. Pokud skvrna přetrvává, opakujte postup, dokud nezmizí.

Použití čerstvé citronové šťávy

Čerstvá citronová šťáva je jedním z nejúčinnějších odstraňovačů skvrn. Patří však k nejagresivnějším, proto je důležité používat ji opatrně. Za tímto účelem nejprve zřeďte část citronové šťávy teplou vodou a směs naneste na skvrnu.

Nechte ji několik minut působit a poté ji důkladně opláchněte čistou vodou. Pokud skvrna přetrvává, můžete zvýšit koncentraci citronové šťávy nebo ji vydrhnout měkkým kartáčem. Doporučujeme používat tento přípravek na čerstvé skvrny a ne na jemné oblečení, protože šťáva je může poškodit. Abyste tomu předešli, doporučujeme před použitím přípravku na skvrnu vyzkoušet přípravek na nenápadném místě.

Pokud máte tkaninu, která nesnáší citronovou šťávu, můžete vždy vyzkoušet jiná řešení k odstranění skvrn. U těch, které jsou nerozpustné, však můžete vyzkoušet citronovou šťávu, protože se ukázalo, že je účinná. Je proto důležité, abyste byli při používání tohoto přípravku opatrní, abyste nepoškodili tkaninu.

Díky těmto 4 domácím tipům se vám podařilo najít nejlepší řešení pro odstranění mastných skvrn z oblečení. Naučili jste se několik jednoduchých technik čištění oblečení. Neváhejte je použít a podělte se o své zkušenosti s ostatními!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.