Vítejte » NOVINKY » Jak vyčistit žehlicí plochu, aby vypadala jako nová?

Jak vyčistit žehlicí plochu, aby vypadala jako nová?

Čištění žehlicí desky není snadný úkol. Objevte naše tipy, aby byla jako nová a užijte si její optimální výkon!

Koupili jste si před časem žehličku, ale zjistili jste, že její žehlicí plocha je velmi špinavá a už dobře neklouže po látce? Chtěli byste ji vyčistit a zajistit, aby vypadala jako nová?

Nebojte se, tento článek vám poskytne několik jednoduchých a účinných tipů, jak vyčistit podeševní desku žehličky a zajistit, aby se opět leskla.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Júlia Paršová (@kuzelna_cistota)

Proč čistit žehlicí plochu?

Čištění žehlicí desky je nezbytné, aby nedošlo k jejímu poškození. Podlahová deska je v přímém kontaktu s oblečením, a pokud jsou na ní zbytky nebo skvrny, může je poškodit. Kromě toho se může při nesprávném čištění podešev také poznamenat nebo zašpinit, což sníží její životnost.

Pravidelné čištění podešvové desky také zabrání usazování vodního kamene, kvůli kterému může žehlička hůře fungovat. Kromě toho může vodní kámen způsobit stékání vody z žehlených tkanin, což může vést k trvalým skvrnám a poškození vláken.

Materiály potřebné k čištění

K čištění žehlicí desky budete potřebovat specifické materiály, ačkoli čištění je poměrně jednoduché. Nejčastěji používanými předměty jsou měkký hadřík, vysavač a neabrazivní houbička.

Abrazivní houbička může poškrábat povrch podrážky a ohrozit její výkon, proto je lepší zůstat u neabrazivní houbičky. Budete také potřebovat čisticí prostředky, například jemný čisticí prostředek nebo přípravek určený speciálně pro péči o žehličku. Nakonec můžete k odstranění obtížných skvrn použít bílý ocet.

Metody účinného čištění

Účinného čištění železných podrážek lze dosáhnout pomocí jednoduchých metod. Jednak lze na podrážku nanést roztok jedlé sody a horké vody a nechat působit půl hodiny.

Tato metoda rozpouští přítomný vodní kámen a usnadňuje jeho odstranění. Na druhé straně lze k odstranění stop vodního kamene použít vlhký hadřík napuštěný změkčovadlem. Níže je uveden seznam materiálů potřebných pro tyto metody:

  • Jedlá soda
  • Horká voda
  • změkčovač tkanin
  • Měkký hadřík

Tyto metody jsou jednoduché a lze je provádět doma, doporučuje se však provádět je v rukavicích, protože jedlá soda a změkčovadlo mohou být agresivní na pokožku.

Další tipy, jak se vyhnout vodnímu kameni

Abyste prodloužili životnost žehličky a zabránili vzniku vodního kamene, je důležité provést několik dalších kroků. Za prvé, k plnění nádržky používejte demineralizovanou vodu. Tím výrazně snížíte množství vodního kamene ve vaší žehličce.

Kromě toho často čistěte žehlicí plochu měkkým hadříkem, abyste odstranili nahromaděné zbytky, které mohou způsobit bílé skvrny na vašich tkaninách. Kromě toho používejte při pravidelné údržbě a čištění žehličky přípravky proti vodnímu kameni. Doporučujeme také používat filtr proti vodnímu kameni, který dokáže snížit až 99 % vodního kamene ve vodě.

Kromě toho se před každým použitím ujistěte, že vaše žehlička dosáhla správné teploty. Kalibrujte termostat podle typu tkaniny, kterou chcete žehlit, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Uspokojivých výsledků dosáhnete také nastavením páry podle typu tkaniny, kterou chcete žehlit.

Dodržováním domácích tipů v tomto článku máte nyní všechny informace, které potřebujete k účinnému čištění žehlicí desky. Nejdůležitější je udržovat žehličku vždy čistou a dobře udržovanou, abyste jí zajistili dlouhou životnost a optimální výkon.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.