Vítejte » NOVINKY » Jak vyrobit přírodní odstraňovač skvrn z prádla?

Jak vyrobit přírodní odstraňovač skvrn z prádla?

Zjistěte, jak si snadno vyrobit přírodní odstraňovač skvrn z prádla z běžných ingrediencí ve vaší kuchyni. Tyto domácí tipy vám ušetří peníze a pomohou životnímu prostředí.

Chcete se vyhnout chemikáliím a vyrobit si přírodní odstraňovač skvrn z prádla? Žádný problém! Ukážeme vám, jak si vyrobit přírodní odstraňovač skvrn z prádla z ingrediencí, které už pravděpodobně máte doma.

S těmito domácími tipy dosáhnete výsledků, které jsou stejně účinné jako ty chemické, a co víc, jsou bezpečné pro vaše zdraví i životní prostředí!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par SonettCZ (@sonettcz)

Potřebné ingredience a nástroje

Pokud potřebujete odstranit odolné skvrny z prádla, budete potřebovat některé nástroje a přísady. Budete potřebovat kbelík, měkký hadřík, mýdlo na praní a odstraňovač skvrn. Pokud nemáte po ruce odstraňovač skvrn, můžete ho nahradit jedlou sodou a bílým octem. Tyto dvě složky jsou velmi účinné při odstraňování odolných skvrn.

Odstraňovač skvrn smíchejte

Než budete moci odstraňovač skvrn na prádlo použít, je důležité jej dobře promíchat. K tomu budete potřebovat čistou, suchou nádobu, kterou naplníte vodou. Poté přidejte odstraňovač skvrn podle konkrétních pokynů a doporučených dávek.

Složky dobře promíchejte, dokud nezískáte homogenní roztok. Uvědomte si, že některé výrobky vyžadují před použitím určitou dobu odpočinku, proto se nezapomeňte podívat do pokynů výrobce. Jakmile je roztok připraven, můžete přistoupit k dalšímu kroku.

Naneste odstraňovač skvrn na prádlo

Chcete-li použít odstraňovač skvrn na prádlo, musíte si nejprve připravit některé potřebné nástroje a přísady:

  • Misku
  • houbičku
  • čistý ručník
  • Odstraňovač skvrn smíchaný s horkou vodou

Jakmile jsou tyto prvky připraveny, je třeba na prádlo aplikovat odstraňovač skvrn. Za tímto účelem nejprve namočte část ručníku do směsi a potřete jím potřísněné místo. Tento postup lze několikrát opakovat, dokud není skvrna odstraněna. Poté je třeba utěrku opláchnout čistou vodou a vysušit.

Vypláchněte a vysušte prádlo

Po použití odstraňovače skvrn na prádlo je čas ho opláchnout. K tomu budete muset použít čistou vodu. Pouštějte vodu z kohoutku, dokud se veškerý roztok odstraňovače skvrn nerozředí. Jakmile se tak stane, vyždímejte prádlo ručně nebo v pračce.

Poté jej můžete usušit na vzduchu nebo v bubnové sušičce. Před odložením se ujistěte, že je oblečení suché. Pokud se rozhodnete použít sušičku, dbejte na to, aby teplota nepřesáhla 65 °C, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Vyrobit si přírodní odstraňovač skvrn z prádla doma je velmi snadné a lze to udělat ze surovin, které máte v kuchyni. Tento tip je šetrný k životnímu prostředí a ekonomický a umožní vám postarat se o vaše prádlo bez škodlivých chemikálií.

Vždy je dobré znát praktická, úsporná a ekologická řešení péče o prádlo.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.