Vítejte » DOMOV A ZAHRADA » Jak zasadit sladké brambory do květináče?

Jak zasadit sladké brambory do květináče?

Naučte se, jak pěstovat batáty v květináči, krok za krokem! Objevte všechny naše tipy a triky pro úspěšné pěstování této lahodné a výživné rostliny.

Pokud hledáte rostlinu, která se snadno pěstuje a je zajímavá k jídlu, sladké brambory jsou pro vás ideální rostlinou. V tomto článku vám ukážeme, jak zasadit sladké brambory do květináče a jak o ně pečovat. Brzy si budete moci pochutnat na úrodě čerstvých sladkých brambor!

Vyberte si květináč vhodný pro sladké brambory

Výběr správného květináče pro sázení sladkých brambor je velmi důležitý. Musí být dostatečně velký, abyste se mohli těšit z dobré úrody, ale ne příliš velký, aby sladké brambory příliš rychle nevyschly. Ideální je průměrná velikost 10 až 15 cm. V úvahu je třeba brát také materiál, protože v terakotových nebo dřevěných květináčích se půda a vlhkost udrží déle . Je také vhodné, aby byl květináč lehký a na dně měl otvory, které zabrání nadměrnému hromadění vody.

Příprava půdy

Přestože sladké brambory rostou velmi dobře v lehké půdě, je důležité připravit směs pro pěstování v květináčích , která je pro ně vhodná. Je proto nutné smíchat několik složek, abyste získali dokonalou směs. Za tímto účelem smíchejte zahradní zeminu pro květináče, písek a humus nebo přidejte čerstvý kompost a organické hnojivo, které směs obohatí. Jakmile je směs připravena, naplňte květináč a lehce jej udupejte, aby byl dobře zhutněn. Před výsadbou je důležité směs pro květináče důkladně namočit ve vodě.

Příprava hlíz

Hlízy jsou hlavní částí sladkých brambor. Právě z nich se rostliny vyvíjejí a poskytují bohatou úrodu. Pro přípravu hlíz je důležité je dobře očistit, rozříznout a odstranit případnou hnilobu. Hlízy je třeba nakrájet na malé stejnoměrné plátky a nezapomenout zcela odstranit všechny zbytky zeminy a dalších organických látek. Měly by se také asi na 15 minut namočit do roztoku proti plísním , aby se zabránilo vzniku chorob. Jakmile jsou hlízy dobře připravené, můžete začít s výsadbou. Nejlepší je zvolit dostatečně velký květináč, aby sladké brambory dosáhly maximální velikosti. Poté byste měli květináč naplnit připravenou zeminou a pečlivě do něj naaranžovat kousky hlíz . Nezapomeňte po každém zasazení hlízy dobře zalít, abyste podpořili klíčení semen.

  • Hlízy dobře očistěte
  • Nakrájejte je na malé, rovnoměrné plátky
  • Namočte je do roztoku proti plísním
  • Opatrně je vložte do květináče naplněného zeminou.
  • důkladně zalijte
  • Péče o sladké brambory vysazené v květináči a jejich sklizeň

Po zasazení sladkých brambor se o ně musíte starat . Je důležité udržovat půdu vlhkou pravidelným zaléváním. Jakmile rostlina dosáhne výšky přibližně 30 cm, je třeba ji zalévat častěji a začít pravidelně hnojit. Jakmile se objeví listy a květy, dbejte na to, aby stonky nebyly příliš dlouhé nebo slabé, protože by se mohly zlomit. Jakmile se vytvoří plody, můžete je sbírat 80 až 100 dní po výsadbě, a to buď opatrným vyjmutím rostliny z květináče, nebo opatrným prohrábnutím okolí hlíz, abyste je získali z půdy. Před uskladněním nebo konzumací je nechte několik dní oschnout na vzduchu. Stručně řečeno, pěstování sladkých brambor v květináči není složité. Důležité je připravit květináč , vybrat správná semena a zasadit je do správné hloubky . S trochou trpělivosti budete mít brzy chutnou zeleninu, na které si můžete pochutnat s rodinou a přáteli. Tak na co ještě čekáte? Vytáhněte květináče a začněte sázet!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.