Vítejte » DOMOV A ZAHRADA » Jak zasadit trávníkové krokusy?

Jak zasadit trávníkové krokusy?

Přečtěte si, jak vysadit krokusy na trávníku, pomocí těchto snadných a praktických tipů. Zjistěte, jak je optimálně pěstovat, abyste se mohli těšit z barevného kvetoucího trávníku.

Krokusy jsou rozkošné květiny, které dokážou vašemu trávníku dodat barvu, ale věděli jste, že pro optimální výsledky je důležité je zasadit správně? V tomto článku vám dáme několik zahradních tipů , které vám pomohou zasadit krokusy na trávník účinným a udržitelným způsobem. Zjistěte více o tom, jak nejlépe zasadit tyto jemné a barevné květiny!

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Judi Samuels (@judi_samuels_garden_design)

Pochopení prostředí trávníkových krokusů

Trávníkové krokusy jsou obecně malé a kompaktní se zaoblenými okvětními lístky. Tyto květiny mají různé barvy, od bílé po levandulovou , v závislosti na odrůdě. Květy mohou být jednoduché nebo dvojité a rostou v hroznech. Krokusy vyžadují půdu, která je dobře odvodněná, ale bohatá na organickou hmotu. Dobře rostou na slunných místech, snesou však i polostín . Krokusy mohou přežít nízké teploty a jsou přizpůsobeny chladnému klimatu, ale nejlépe se jim daří v mírnějších podnebích.

Připravte půdu pro výsadbu krokusů

Půda je jedním z nejdůležitějších prvků pro pěstování krokusů. Musí být připraven s péčí a pozorností. Nejprve musíte vybrat slunné, dobře odvodněné místo. Vyhněte se stinným místům, protože květiny nebudou správně růst. Dále musíte vyčistit půdu od plevele a kamenů. Pomocí lopaty vykopejte několik děr pro promíchání zeminy a kompostu. Tato operace upraví půdu a poskytne jí výživu . Jakmile je půda připravena, můžete začít vysévat semena nebo sázet cibuloviny.

Výsev a péče o krokusy

Až budete připraveni zasít krokusy, vyberte místo s dostatkem slunečního světla a chráněné před větrem. Ujistěte se, že půda je dostatečně volná, aby do ní semena mohla snadno zapadnout. Půdu připravte tak, že ji otočíte a nakypřete do hloubky asi 2 cm. Semena krokusů vyséváme do hloubky asi 1 cm. Poté půdu lehce zakryjte ještě trochou zeminy. Je důležité udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou. Dobré, pravidelné zavlažování je klíčem k úspěšné výsadbě krokusů. Jakmile krokusy vyraší, můžete se o ně začít starat . Možná budete muset snížit některé plevele, které by mohly mladé rostliny udusit. Jakmile květiny odkvetou, budete muset opotřebované květiny odříznout . To povzbudí rostlinu, aby produkovala další květy a množila se. Jakmile kvetení skončí, pravidelně zalévejte, abyste udrželi vlhkou a chladnou půdu, podpoříte tím vývoj cibulí. Dávejte však pozor, abyste nepřelili, protože to způsobí růst plevele. Z tohoto důvodu je důležité pravidelně odplevelovat . Trávník můžete také přihnojit hnojivem speciálně určeným pro cibuloviny. To poskytne vašim krokusům vše, co potřebují k zakořenění a růstu.

  • Vyberte slunné místo
  • Semena zasejte do hloubky asi 1 cm
  • Odřežte odkvetlé květy
  • Zalévejte pravidelně, ale ne příliš
  • Plevel pravidelně
  • Hnojte hnojivem speciálně určeným pro cibulnaté rostliny

Užijte si výhody výsadby krokusů

Krokusy jsou nádherně kvetoucí rostlina, která se dobře přizpůsobuje různorodému prostředí. Velmi snadno se pěstují a pečují o ně, což z nich dělá skvělou volbu pro lidi, kteří se zahradnictvím začínají. Kromě toho mohou být krokusy díky jejich kompaktní velikosti vysazeny v omezených prostorech. Krokusy jsou také vynikajícím zdrojem nektaru pro včely a další opylující hmyz, což je prospěšné pro životní prostředí a místní zvěř. Krokusy navíc nabízejí řadu jasných, zářivých barev, takže jsou ideální pro přidání trochu barvy do vaší zahrady. Výsadba krokusů je proto vynikající možností pro ty, kteří si chtějí užít estetické a ekologické výhody této rostliny. Krokusy zasazené ve správný čas a hloubku mohou být krásným doplňkem vaší zahrady. Jejich živá, jasná barva dokonale splyne s vaší krajinou a zároveň poskytne bohaté květiny, které si můžete užít na konci zimy. Nezapomeňte si vybrat slunné stanoviště, připravit správnou půdu a rostliny pravidelně zalévat a odměnou vám budou velkolepé květy!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.