Vítejte » NOVINKY » Jaké květiny vysadit do zahrady odolné vůči teplu?

Jaké květiny vysadit do zahrady odolné vůči teplu?

Zjistěte, jak vytvořit zahradu odolnou vůči teplu. Zjistěte, které květiny jsou pro vaši zahradu nejvhodnější, a naučte se, jak o ně snadno pečovat, abyste se mohli těšit z nádherného exteriéru!

Zahrady jsou kouzelným místem, kde si můžete odpočinout a obdivovat krásu přírody. Pokud však chcete, aby vaše zahrada kvetla i v horku, musíte zvolit správné rostliny.

V tomto článku vám poskytneme několik tipů pro zahradu, které vám pomohou najít ty nejlepší květiny pro vaši zahradu a udržet ji v pohodě.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bonsai Nursery (@bonsainurserydhaka)

Výběr robustních květin

Zahrady si zaslouží pečlivou péči a údržbu, zejména pokud jsou vystaveny extrémním povětrnostním podmínkám. Proto je důležité vybírat odolné květiny, které vydrží horko a vlhko. Dobrou volbou jsou odrůdy přizpůsobené teplému klimatu, které kvetou po celý rok. Růže, sedmikrásky, gerbery, karafiáty a azalky jsou dobrými příklady odolných květin, které lze pěstovat v horkém a suchém prostředí.

Velmi oblíbené jsou také sukulenty, které potřebují omezené množství vody a přežijí vysoké letní teploty. Kaktusy, aloe, krassuly, rozchodníky a euforbie jsou ideální pro vytvoření elegantní, snadno udržovatelné zahrady.

Důležité je o zahradu pečovat, aby odolala nepříznivému počasí, a to mulčováním půdy, pravidelným zaléváním a stříháním.

Květiny, které odolávají horku a vlhkosti

Pro zahradu, která musí odolávat horku a vlhkosti, je zásadní výběr květin. Některé odrůdy jsou velmi odolné a více odolávají extrémním podmínkám. Je tedy důležité vybrat květiny, které snášejí teplo, slunce, vlhkost a srážky.

Trvalky jsou nejlepší volbou, protože se vracejí každý rok a jsou odolnější vůči špatnému počasí. Do horkého a suchého klimatu se hodí také sukulenty, kaktusy, stálezelené keře a středomořské rostliny.

Je také dobré se o zahradu starat, aby horko přežila. Důležité je dobré zavlažování. Květiny je třeba pravidelně zalévat, aby se zajistil jejich růst a přežití. Pozornost byste měli věnovat také kvalitě půdy a přidávat do ní přírodní hnojiva, která zlepší její strukturu a schopnost zadržovat vodu. V neposlední řadě je vhodné půdu mulčovat, aby se během horkých období zachovala vláha.

Výběr květin vhodných pro horké klima

Při výběru květin do zahrady je důležité zohlednit podnebí a typ počasí, které se v ní vyskytuje. Některé květiny jsou pro horké a vlhké prostředí vhodnější než jiné. Pro zahradu, kde je velmi horké počasí, doporučujeme vybírat odrůdy, které horku odolávají.

Je prokázáno, že sukulenty a sukulenty, jako jsou kaktusy, se dokáží přizpůsobit extrémním klimatickým podmínkám, takže jsou vhodným nápadem pro zahrady s vysokými teplotami. Zajímavou volbou mohou být také muškáty a astry, které jsou odolné a dobře snášejí horko. Zde je několik dalších druhů, které mohou být užitečné:

  • Bougainvillea
  • Ibišek
  • Lantana
  • Karafiát
  • Pouštní růže

Aby však tyto květiny byly tak odolné, jak se zdají, je důležité najít způsob, jak zahradu udržovat, aby odolala horku. Pro udržení zdraví rostlin je mimo jiné nezbytná pravidelná zálivka a hnojení. Dobré je také používat kompost a mulč, který udržuje vlhkost a vytváří ochrannou vrstvu na půdě.

Údržba zahrady, aby odolala horku

Je velmi důležité pečovat o zahradu tak, aby odolávala horku a poskytovala květinám lepší ochranu. Zahradu je třeba pravidelně zalévat a udržovat půdu vlhkou. Je také nezbytné rostliny prořezávat a hnojit půdu, aby se zlepšila její struktura.

Doporučuje se také odstranit veškerý plevel, který by mohl květiny udusit. V neposlední řadě je důležité vytvořit přirozený stín, například výsadbou stromů nebo instalací markýz, které zahradu ochrání před sluncem.

S vhodnými květinami je možné vytvořit zahradu odolnou vůči teplu. Ideální jsou odrůdy, jako jsou muškáty nebo buvardie, které jsou velmi odolné a dobře snášejí sucho. Stejně tak všechny bylinky a trvalky jsou květiny, které lze vysadit na zahradě a které jsou odolné vůči teplu. Nakonec nezapomeňte pravidelně zalévat a přidat vrstvu mulče, aby vaše květiny přežily letní vedra!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.