Vítejte » NOVINKY » Je čas dokázat, že jste matematický mistr. Zkuste vyřešit tuto matematickou hádanku!

Je čas dokázat, že jste matematický mistr. Zkuste vyřešit tuto matematickou hádanku!

Tato malá matematická úloha vám dá zabrat. Jste si jisti, že ji chcete vyzkoušet?

Máte rádi výzvy? Máte rádi čísla? Pokud ano, pak je tento hlavolam určen právě vám. Ve skutečnosti vám dnes nabízíme výzvu, u které se pobavíte, ale také si otestujete své schopnosti. Nyní je čas začít, tak se dobře bavte.

O čem je tato matematická výzva?

V rámci této výzvy vám předložíme obrázek pyramidy z čísel. Začínáme zespodu a na prvním řádku najdete čtyři červené obdélníky obsahující jednotlivá čísla. Pak následují tři hnědé obdélníky, opět s čísly uvnitř, a za nimi dva zelené obdélníky, každý s číslem uvnitř. Na samém vrcholu pyramidy se nachází modrý obdélník.

© Simpujcka

 

Je však na vás, abyste zjistili číslo, které by se na něm mělo zobrazit. Jistě jste pochopili: za tímto úkolem se skrývá určitá logika a vaším úkolem je zjistit, jaká je to logika.

Jaký smysl má matematická výzva?

Měli byste vědět, že matematické výzvy jsou vynikající pro stimulaci mozku. Nejenže vás motivují jít až do konce a nevzdávat se, což je velmi dobré pro vytrvalost a trpělivost, ale působí také jako cvičení a trénink.

Tím, že mají formu hry, vám totiž matematické výzvy umožňují procvičovat mozek, aniž byste na něj vyvíjeli tlak. Snahou vyřešit matematickou výzvu tedy procvičujete své logické a analytické schopnosti.

Našli jste odpověď? Je čas uvést řešení.

Poslední číslo v pyramidě bylo 2 349! Gratulujeme těm, kterým se ho podařilo najít. Matematika a vy se k sobě skvěle hodíte.

Těm z vás, kteří měli s touto hádankou trochu potíže, vše vysvětlíme. Jelikož se jednalo o matematickou úlohu, bylo zřejmé, že půjde o výpočty. Možná jste si všimli, že když jste sečetli čísla ve dvojicích, výsledkem nikdy nebylo číslo uvedené výše?

© Simpujcka

 

Nejdůležitější bylo vydržet, protože pokud jste u toho vydrželi, měli jste si uvědomit, že každý dodatek má společný bod. Abyste viděli číslo nahoře, museli jste přičíst 22, a to jste dělali při každém sčítání. Abyste tedy získali poslední číslo v pyramidě, museli jste sečíst čísla v trojúhelnících a pak přičíst 22. To se vám podařilo. Zde je řešení na obrázcích.

Doufáme, že se vám tento úkol líbil. Pokud ano, podělte se o ni se svými přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.