Vítejte » NOVINKY » Jste jedním z mála lidí, kteří zvládnou tento matematický úkol za 25 sekund?

Jste jedním z mála lidí, kteří zvládnou tento matematický úkol za 25 sekund?

98 % těch, kteří se o to pokusili, neuspělo. Jste si jisti, že na tuto výzvu máte?

Máte pár volných minut? Máte rádi výzvy, ale také matematiku? Pak je tato matematická výzva určena právě vám. Zveme vás, abyste si vyzkoušeli své schopnosti a pokusili se tuto výzvu splnit během několika sekund.

Je to ideální příležitost, jak zábavnou formou využít své dovednosti. Věnujte trochu času soustředění a pak se pusťte do řešení.

Jaké jsou pokyny k této matematické výzvě?

Pro tento matematický test vám předložíme obrázek, na kterém je několik operací. Ty však budou zcela zvláštní, protože zatímco výsledkem každé z nich jsou čísla, operace jsou tvořeny květinami.

Abyste v této výzvě uspěli, budete muset najít odpověď na poslední operaci, kterou bude dělení. Za tímto účelem bude vaším prvním úkolem najít hodnotu každé květiny na základě údajů na obrázku.

Na nalezení správné odpovědi navíc budete mít pouze 25 sekund. Než tedy začnete, připravte si stopky.

© Simpujcka

 

Proč se snažit vyřešit matematickou hádanku?

Kromě toho, že jsou matematické úlohy zábavné, mohou být velmi užitečné pro udržení vaší mysli aktivní a zdravé. Pomáhají totiž zlepšovat vaše logické a kognitivní schopnosti, konkrétně vaši mentální hbitost, koncentraci a schopnost řešit problémy.

Kromě toho jsou podobné výzvy velmi dobré pro vaši paměť. Je však důležité mít na paměti, že tento oblíbený typ výzev působí jako aktivita pro váš mozek. Hádanky vám umožní využít vaše schopnosti, aniž byste na sebe vyvíjeli tlak a aniž byste se unavili. V důsledku toho pomáhají bojovat proti stresu a úzkosti.

Čas právě vypršel, uspěli jste?

Odpovědí na poslední operaci bylo číslo 1. Gratulujeme těm, kteří tuto matematickou výzvu zvládli za 25 sekund. Vaše analytické schopnosti a postřeh jsou skutečně působivé.

Ti, kteří neuspěli, se nemusí bát, vše vám vysvětlíme. Abyste získali poslední výsledek, museli jste na základě uvedených výpočtů zjistit hodnotu každé květiny. Tímto postupem byste zjistili, že každá květina má hodnotu 3.

Pak byste nahradili listy číslem 3 a dostali byste odpověď, která byla pro poslední operaci 1. Zde je řešení na obrázcích pro ty, kteří mají problémy s pochopením.

© Simpujcka

 

Pokud se vám tato matematická výzva líbila, neváhejte ji sdílet na svých sociálních sítích.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.