Vítejte » NOVINKY » K vyrovnání rovnice zbývá jen jedna shoda, ale která? Jen géniové zvládnou tento IQ test za méně než 15 sekund.

K vyrovnání rovnice zbývá jen jedna shoda, ale která? Jen géniové zvládnou tento IQ test za méně než 15 sekund.

Testy IQ jsou známé jako nejúčinnější způsob výpočtu intelektuálních schopností člověka. Nejsou však jedinými testy, které mohou prokázat schopnost řešit problémy a používat logické myšlení. Vizuální hádanky a logické hry také poskytují příležitosti k procvičování těchto dovedností.

Dnes vám představíme úkol, který vám umožní procvičit si schopnosti řešení problémů.

Tato výzva je velmi oblíbená na sociálních sítích a spočívá v řešení matematické chyby za méně než 15 sekund. Výchozí rovnice je 8 + 9 = 5, což je samozřejmě špatně. Vaším úkolem je rychle a logicky najít řešení tohoto problému.

© Simpujcka

 

Tento úkol se může zdát zpočátku obtížný, ale nebojte se, protože vás tímto procesem provedeme a vaše šance na úspěch budou větší, pokud se budete řídit našimi pokyny. Jste tedy na tuto výzvu připraveni? Začněme!

Dnešní výzva: Vyřešte hádanku!

Jste připraveni na tuto výzvu? Máme pro vás zábavnou a zajímavou hádanku, která vám pomůže rozvíjet vaše schopnosti řešit problémy. Musíte se pozorně dívat a přemýšlet o možnostech. Někdy musíte přemýšlet mimo rámec a prozkoumat možnosti, abyste našli správné řešení. V této hádance můžete k nalezení řešení přesunout pouze 1 zápalku. Tak co, zvládnete tuto výzvu?

Abychom v hádance uspěli, musíme použít svou mysl a kreativitu. Jakmile výzvu přijmeme, musíme se pozorně dívat a soustředit se na jednotlivé dílky. Musíme se podívat na každý dílek, prozkoumat každý vzor a tvar a hledat vodítka, jak do sebe zapadají.

Pokud nenajdeme řešení okamžitě, nesmíme se nechat odradit. Měli bychom si dát na čas a přemýšlet o kreativních způsobech řešení. Můžeme například zkusit vytvořit model z některých dílků a zjistit, zda nám to pomůže pochopit celkový obrazec. Jakmile začneme chápat celý vzor, je pak snazší zjistit, jak jednotlivé dílky zapadají do celkové struktury. S trochou trpělivosti a pozorování můžeme úkol vyřešit.

Řešení IQ testu!

Všechny nás překvapila popularita této výzvy na sociálních sítích, jako je Facebook a Twitter. Jedná se o velmi jednoduchou výzvu, která prověří vaše schopnosti řešit problémy a rychle myslet.

Řešení je 0+9=9 a víme, že mnozí z vás tuto úlohu zvládli za méně než 15 sekund. Gratulujeme! Vyzýváme vás, abyste se o svůj úspěch podělili se svými přáteli a vyzvali je, aby zjistili, zda dokáží překonat váš čas.

Jak vidíte, na obrázku níže je vysvětleno řešení. Neváhejte se o něj podělit s těmi, kteří ještě odpověď nenašli, aby se tímto mentálním testem mohli také pobavit.

© Simpujcka
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.