Vítejte » Který keř roste rychleji a vytváří nádherný živý plot?

Který keř roste rychleji a vytváří nádherný živý plot?

Chcete-li rychle získat krásný živý plot, podívejte se na těchto 5 rychle rostoucích keřů a naše tipy pro jejich údržbu. Základní tipy pro zahradu, jak získat hustý a krásný živý plot během několika málo sezón!

Sníte o krásném živém plotě na vaší zahradě? Myslíte si, že jeho pěstování bude trvat příliš dlouho? Nepropadejte panice! Existují keře, které rostou rychle a rychle vám zajistí krásný živý plot.

V tomto článku vám představíme 5 velmi snadno pěstovatelných keřů, které vám zajistí krásný výsledek během chvilky. Poskytneme vám také několik zahradnických tipů, jak keře snadno vypěstovat a dosáhnout co nejlepších výsledků. Jste tedy připraveni posunout své zahradničení na vyšší úroveň?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anygarden (@anygarden.cz)

Co je to nádherný živý plot?

Nádherný živý plot je kompozice keřů, které společně vytvářejí dekorativní rostlinnou bariéru. Může být složen z několika druhů rostlin v závislosti na typu živého plotu, který chcete. Živý plot může sloužit k oddělení zahrady od sousedů, jako úkryt pro ptáky a drobné živočichy nebo k zajištění soukromí obyvatelům domu.

Chcete-li vytvořit krásný živý plot, musíte zvolit správné druhy rostlin, které budou tvořit bariéru. Některé rostliny rostou velmi rychle a jsou vhodnější, pokud chcete dosáhnout rychlého výsledku. Kromě toho je třeba vzít v úvahu typ půdy, na které budou instalovány.

Které keře rostou rychle?

Existuje mnoho keřů, které rostou rychle a v krátké době poskytují hustý, vzrostlý živý plot. Mezi nejrychleji rostoucí patří vysoké trávy, například bambus nebo miscanthus. Kaliny, kaliny a fuzariózy jsou nejoblíbenější čeledí keřů pro živé ploty, protože nabízejí bujný habitus a rychlý růst. Rychle rostoucí rostliny mají hluboké kořeny a jsou odolné vůči suchu, což znamená, že se snadno udržují.

Rychle rostoucí keře mohou také vytvářet barevné květy a bobule, které jsou atraktivní pro volně žijící živočichy, a proto jsou velmi vhodnými živými ploty do zahrad. Kromě toho mohou tyto rostliny poskytovat vynikající úkryt pro volně žijící živočichy a některé druhy lze zastřihovat a vytvářet tak plastické živé ploty. Tvoří také bariéru proti silnému větru, pomáhají snižovat erozi a tlumí hluk.

Jak vysadit živý plot?

Výsadba živého plotu je ideálním způsobem oddělení venkovních prostor, protože nabízí jak zajímavou dekoraci, tak praktické výhody. Chcete-li to udělat správně, musíte dobře připravit půdu a vybrat keře, které jsou vhodné pro dané místo. Zde jsou kroky, kterými je třeba se řídit:

  • Odstraňte z půdy plevel a trávu.
  • Smíchejte kompost s půdou.
  • Pro každou rostlinu udělejte ve vhodné vzdálenosti jamky.
  • Na dno každé jamky nainstalujte zavlažovací trubku.
  • Umístěte rostliny do jamek.
  • Přikryjte rostliny kompostem a zeminou.
  • První dva roky rostliny pravidelně zalévejte, abyste zajistili jejich růst.

Nezapomeňte také, že výsadba živého plotu vyžaduje pravidelnou údržbu. Měli byste pravidelně zastřihávat větve, abyste vytvořili správný design, a čistit půdu, abyste odstranili plevel. Pokud budete tyto pokyny správně dodržovat, budete mít brzy krásný živý plot.

Jaké jsou výhody těchto keřů?

Výhod keřů je mnoho a jsou rozmanité. Především mohou tyto rostliny poskytnout vynikající stínění a stín pro váš dvůr. Jsou také velmi estetické a poskytují vaší zahradě krásné barvy a texturu. Kromě toho jsou keře velmi odolné a přežijí i ty nejextrémnější povětrnostní podmínky.

Nevyžadují mnoho údržby, což z nich činí vynikající volbu pro nezkušené zahrádkáře. V neposlední řadě keře nabízejí množství barevných květů, plodů a bobulí, které nejen zkrášlují krajinu, ale lze je také sklízet a konzumovat.

Výše uvedených 5 rychle rostoucích keřů pro nádherný živý plot je dobrou volbou pro udržitelný živý plot. Díky svému rychlému růstu a snadnému pěstování jsou cenově výhodnou a velmi estetickou volbou. Nezapomeňte, že každá odrůda má specifické požadavky na půdu a sluneční světlo, proto si je před výsadbou dobře zapamatujte. S trochou péče a pozornosti se váš živý plot brzy stane chloubou vaší zahrady.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.