Vítejte » Logický a inteligenční test: Dokážete vyřešit tuto hádanku?

Logický a inteligenční test: Dokážete vyřešit tuto hádanku?

Dokážete tuto hádanku vyřešit za méně než minutu? Otestujte si svou logiku a inteligenci pomocí tohoto nového testu.

Stalo se vám někdy, že jste se potýkali s problémem a nepodařilo se vám ho vyřešit, ať jste dělali, co jste dělali? Jak jste reagovali, když jste si uvědomili, že nejste schopni najít odpověď, zatímco ostatní ji dokázali vyřešit? Není třeba cítit se frustrovaně nebo depresivně. Je důležité si uvědomit, že každý problém nebo hádanka má řešení. Jen musíte mít schopnost a trpělivost ji najít. Musíte být schopni vytrvat. Pro procvičení můžete začít tím, že se pokusíte vyřešit naši novou hádanku.

Co je to za hádanku?

Především je třeba mít na paměti, že k úspěšnému vyřešení tohoto logického testu je třeba vytrvat a nevzdávat se při sebemenší překážce.

Řešení této hádanky vyžaduje logiku a uvažování. Tento test prověří vaši schopnost analyzovat situaci a navrhnout konkrétní vysvětlení. Zpočátku se vám může zdát, že tento kvíz je nemožné vyřešit. To však zdaleka není pravda. Můžeme vás ujistit, že tato hádanka má řešení.

Shromážděte své myšlenky, soustřeďte se a odpovězte nám do 30 sekund.

Tohle je tedy ta hádanka:

Giovanna je mladá studentka, která je velmi citlivá na otázky životního prostředí. Proto požádala rodiče, aby jí koupili kolo. Díky dvoukoláku může každý den jezdit do školy. Cesta tam jí trvá 12 minut a zpět jen 8 minut, přičemž cesta zůstává stejná. Otázka zní: jak je možné, že Giovanna zvládne cestu zpět za kratší dobu?

Věnujte čas přemýšlení o odpovědi. Po uplynutí času se můžete podívat na odpověď níže a zjistit, zda máte pravdu, nebo ne.

Především byste měli vědět, že každý test logiky a inteligence se řeší tak, že se věnuje pozornost i těm nejmenším detailům. To platí i pro ty zdánlivě nejbezvýznamnější. Buďte opatrní, protože právě zde se nejčastěji skrývá past. Zjištěním rozhodujícího detailu bude pro vás řešení testu snazší. Pokud se vám podařilo najít tento detail, pak si můžete gratulovat, protože jste pravděpodobně našli řešení.

V případě naší hádanky je zde odpověď:

Pokud Giovanna každý den absolvuje stejnou trasu na cestě tam i zpět a doba jízdy se liší, existuje pro to jediné pravděpodobné vysvětlení. Trasa vede po svahu. Na cestě tam stoupá a na zpáteční cestě klesá. Proto trvá návrat mladého studenta méně než 4 minuty.

Pokud se vám nepodařilo vyřešit Giovanninu hádanku, nevadí. Možná budete muset více trénovat podobné testy, jako je tato vizuální výzva. Mějte však na paměti, že tento test nemá žádnou vědeckou hodnotu. Je to jen způsob, jak stimulovat vaše logické schopnosti a zároveň vás zabavit.

mm
O autorze, Daniel
S Simpujcka se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.