Vítejte » NOVINKY » Logický test: otestujte své intelektuální schopnosti vyplněním šachovnice. Pouze 3 % z vás najdou řešení!

Logický test: otestujte své intelektuální schopnosti vyplněním šachovnice. Pouze 3 % z vás najdou řešení!

Máte dobrou intelektuální úroveň, pokud rekonstruujete celou šachovnici!

Dnes si vyzkoušíme vaši schopnost promítat se do vesmíru. Než se pustíme do testu, řekneme vám překvapivou skutečnost o vesmíru. Věděli jste, že ve vesmíru můžete dále růst? Ve skutečnosti může astronaut vyrůst až o 5 centimetrů, pokud na něj nepůsobí žádná gravitace. Neuvěřitelný fakt, který byl zaznamenán na několika astronautech na Mezinárodní vesmírné stanici. Vraťme se zpět na zem a zhodnoťme vaši schopnost promítnout své myšlení do vesmíru.

Jak dokončíte tuto šachovnici?

Tento test je obzvláště obtížný a pouze ti, kteří mají silné rozumové schopnosti a dobrou paměť, budou schopni tento vizuální hlavolam vyřešit.

Abyste našli chybějící tvary, budete muset použít svou mysl a představit si, že skládačka je před vámi. Úkolem je doplnit desku promítáním dílků tak, jako by byly odnímatelné.

Abychom vám pomohli, část šachovnice je již sestavena, a jak vidíte, políčka jsou žlutá až hnědá. Jediné, co musíte udělat, je najít správné kombinace. Které dílky se k sobě hodí a jak vytvoříte kompletní šachovnici?

© Simpujcka

Jak dokončit tuto šachovou partii?

Pokud jsou hádanky vaší vášní, bude to pro vás hračka. Jde v ní o pořádek a logiku.

Málokdo se této výzvy zhostil, protože vyžaduje nejen hluboké myšlení, ale také vynikající vizuální paměť. Musíte si umět zapamatovat dílky, které už na desce jsou, a zároveň přidávat nové tvary k dokončení struktury. Je to vynikající a náročné mentální cvičení, které vyžaduje vaše plné soustředění, ale také silnou schopnost prostorového myšlení.

Máte problémy s orientací? Zde je řešení na obrázku níže

Pro ty z vás, kteří již skládačku skládali, existuje několik technik, které můžete při tomto cvičení použít. První technikou je začít u okrajů a rohů, které jsou často snadněji identifikovatelné. Sestavte tyto dílky tak, aby tvořily rám šachovnice.
Na naší šachovnici jsou to dílky 1, 3 a 4.

© Simpujcka

 

Chcete-li zjistit, jak je umístit, jednoduše spočítejte počet políček a najděte jejich ekvivalenty na šachovnici. Pak jste si jistě všimli, že figurka číslo 2 pokračuje v pokračování již sebraných figurek. Nakonec si zapamatováním již umístěných figurek stačí doplnit zbývající políčka, tj. 6 a 4.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.