Vítejte » NOVINKY » Málokdo je schopen zvládnout tento matematický úkol za méně než 40 sekund. Patříte mezi génie?

Málokdo je schopen zvládnout tento matematický úkol za méně než 40 sekund. Patříte mezi génie?

IQ testy a hádanky jsou oblíbeným způsobem, jak odhadnout IQ člověka a otestovat jeho kognitivní schopnosti. Jsou také dobrým způsobem, jak stimulovat mozek a udržovat ho aktivní.

Na sociálních sítích se staly velmi populárními online výzvy, které lidem umožňují otestovat své mentální schopnosti a pobavit se. Dnes pro vás máme zajímavou výzvu: vyřešte hádanku za méně než 40 sekund.

© Simpujcka

 

Výchozí rovnice je 12 × 3 = 34, ale tato rovnice je chybná. Cílem je najít správné řešení této hádanky v rekordním čase. Pokud se na tuto výzvu cítíte, přečtěte si, jak hádanku vyřešit!

Vyřešte hádanku o shodě

Dnes pro vás máme hádanku, která prověří vaše soustředění a pozorovací schopnosti. Abyste ji vyřešili, musíte přemýšlet nestandardně a být kreativní. Dnešním úkolem je vyřešit rovnici pouze se dvěma zápalkami. Musíte pozorovat a soustředit se, abyste našli řešení. Tak co, jste na tuto výzvu připraveni?

Abyste v hádance uspěli, je důležité používat svou mysl a kreativitu. Pozorování a soustředění jsou pro zvládnutí této výzvy nezbytné. Nezbytná je také trpělivost, která nám umožní najít inovativní řešení. Musíme věnovat čas tomu, abychom pochopili jednotlivé části a to, jak do sebe zapadají.

Jakmile pochopíme, jak fungují, můžeme zjistit, jak na sebe vzájemně působí. Musíme si uvědomit, že každá část má v dané výzvě svou roli, a musíme pracovat na tom, abychom našli správný soulad. To vyžaduje soustředění a vytrvalost, ale stojí to za to.

Nakonec musíme mít na paměti, že každá skládačka je jedinečná, takže je důležité prozkoumat všechny možnosti, než najdeme řešení.

Řešení výzvy

Tuto populární výzvu jste již možná viděli na sociálních sítích, zejména na Facebooku a Twitteru. Níže jsme vytvořili obrázek, který vysvětluje výzvu a její řešení. Pokud si myslíte, že jste našli správnou odpověď, tj. 12 × 2 = 24, pak vám gratulujeme!

© Simpujcka

 

Zvládl jsi to za méně než 40 sekund. To je talent! Pokud jste to ještě nezkusili, neváhejte a otestujte své matematické schopnosti!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.