Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: najděte správný počet obdélníků, 95 % lidí správný počet nenajde!

Matematická hádanka: najděte správný počet obdélníků, 95 % lidí správný počet nenajde!

Procvičte si mozek a zjistěte úroveň svého IQ vyřešením této matematické hádanky.

IQ testy vám mohou poskytnout pocit hrdosti, když se vám je podaří vyřešit. Dnešní matematická hádanka vás podrobí zkoušce a prověří vaše schopnosti.

Zkuste své štěstí při řešení tohoto testu a zjistěte, zda patříte mezi 5 % lidí, kteří ho vyřešili správně. Jste připraveni? Začněme.

Úvod k matematické hádance

Testy IQ jsou pro mozek přínosné, protože stimulují jeho plasticitu a schopnost učit se novým věcem. Matematické hádanky vyžadují soustředění a logické uvažování.

Jedná se o dokonalé mentální cvičení k udržení a zlepšení kognitivních funkcí: paměti, koncentrace a řešení problémů. Je však důležité najít správnou rovnováhu, aby nedocházelo k přetěžování mozku příliš velkými nároky.

Dnešním matematickým úkolem je spočítat počet obdélníků na obrázku. Při slově matematika se vám okamžitě vybaví složité problémy zahrnující čísla a symboly.

© Simpujcka

 

V tomto případě tomu tak není. Jedná se o zábavný test, jehož cílem je uvolnit vás a zároveň procvičit váš mozek. Je to skutečný trénink, ideální pro stimulaci mozku a zároveň zábavu. Abyste tuto hádanku zvládli, doporučujeme zapamatovat si definice z geometrie.

Kliknutím na tlačítko „Další“ níže se zobrazí řešení na další stránce.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.