Vítejte » NOVINKY » Matematická hádanka: Otestujte své IQ v této výzvě přesunutím pouze 2 zápalek, abyste vyřešili rovnici.

Matematická hádanka: Otestujte své IQ v této výzvě přesunutím pouze 2 zápalek, abyste vyřešili rovnici.

Pro milovníky matematiky, kteří mají rádi lineární hádanky, je to to pravé místo.

Testy IQ neověřují pouze vaši inteligenci a pozorovací schopnosti. Při jejich řešení budete muset použít i logiku.

Přesně to je případ hádanky, kterou vám dnes nabídneme. Jde o řešení rovnice určené speciálně pro lidi, kteří milují matematiku. Tentokrát je zapotřebí kreativita, protože test je poměrně složitý. Je na vás, abyste vyřešili tuto rovnici: 6+7=6!

© Simpujcka

 

Jaká jsou pravidla pro řešení tohoto IQ testu?

Stačí se podívat na tuto falešnou rovnici a pokusit se ji vyřešit přesunutím pouze dvou zápalek. Tato rovnice musí být hotova do 10 sekund. Proto musíte být rychlí a soustředění. Odložte rozptýlení, abyste nebyli rušeni a měli co největší šanci na úspěch.

Řešení: Zde jsou dvě zápalky, které bylo třeba přesunout, aby bylo možné rovnici vyřešit.

Na rozdíl od testů, ve kterých musíte přesunout pouze jednu zápalku, je tento test o něco těžší, protože se jedná o dvě zápalky.

Budete tedy muset být kreativnější. Když se nad tím zamyslíte, proměňte číslo 6 na 9, 7 na 1 a poslední 6 na 8, abyste dostali 9-1=8. Podívejte se na obrázek níže, abyste viděli výsledek v názorné podobě. Červené šipky označují pohyb zápalek.

© Simpujcka

 

Také jste našli správnou odpověď?

© Simpujcka

 

Pokud jste našli správnou odpověď

Skutečnost, že se vám podařilo najít správnou odpověď za méně než 10 sekund, svědčí o tom, že máte kreativní mysl. To je důležitý ukazatel inteligence člověka.

Díky rychlosti, s jakou jste problém vyřešili, jste schopni pracovat i pod tlakem. Pokud si chcete vyzkoušet své možnosti, na našich stránkách jsou k dispozici i další hádanky se stejnou tematikou. S těmi nejtěžšími se můžete vypořádat hned.

Pokud byste nedokázali vyřešit rovnici

Nevadí, když se vám to nepodařilo. Naopak, tento neúspěch by měl být motivací, která vám pomůže, abyste se do stejné situace nedostali znovu.

Důležité je však především rozpoznat vlastní chyby. Je možné, že na to nebyl dostatek času. Může se také stát, že selhání bylo způsobeno nedostatečným soustředěním nebo tréninkem.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.